HaberlerDünyaSeksen günde parasız dünya turu Paris'te sona erdi

Seksen günde parasız dünya turu Paris'te sona erdi

Fransa'da yaşayan fotoğraf sanatçısı Muammer Yılmaz, Alman arkadaşı Milan Bihlmann ile çıktığı 80 günlük dünya turunu tamamladı. Yılmaz, 9 Eylül'de Paris'ten 'dünyada hâl iyi insanlar olduğunu göstermek için' çıktığı yolculuğunu...

Seksen günde parasız dünya turu Paris'te sona erdi
Fransa'da yaşayan fotoğraf sanatçısı Muammer Yılmaz, Alman arkadaşı Milan Bihlmann ile çıktığı 80 günlük dünya turunu tamamladı. Yılmaz, 9 Eylül'de Paris'ten 'dünyada hâl iyi insanlar olduğunu göstermek için' çıktığı yolculuğunu yine Paris'te Eyfel Kulesi'nin önünde sonlandırdı.

80 günlük dünya turunu Cihan Haber Ajansı'na değerlendiren Muammer Yılmaz, "Bütün dünya, her ülkeden her dinden her renkten bize yardım etti, çok mutluyuz. İnsanlık bitmemiş, her şey para değil." ifadelerini kullandı. Yılmaz, ilk defa 80 günde parasız pulsuz dünya turunun kendilerinin yaptığını vurguladı. Avrupa, Asya, Amerika, Afrika ve Avrupa olmak üzere toplam 4 kıta 19 ülke ve 47 bin kilometre katettiklerini belirtti.

Yılmaz, dünya turu sırasında yaşadıkları ilginç anları da paylaşırken, ''Afrika'da bizi evlerine davet ettiler. Hindistan'da makarna tabağını paylaştılar. Amerika'da arabanın anahtarını verdiler, 'gezin dolaşın Amerika'nın güzelliğini yaşayın' dediler. Singapur'da sokakta 5 dakika konuştuktan sonra İranlı bir aile bizi 5 yılıdızlı otele davet etti ve Amerika'ya gitmek için uçak bileti verdi." dedi.

Türk gezgin, Türkiye'de de Kürt düğününe katıldıklarını, İstanbul'da 5 yıldızlı otele davet edildiklerini aktardı.

Yaşadıkları zorluklardan da bahseden gezgin, "Bazen aç kaldık, yemek yemedik. Ama 2 günü geçmedi. Bazen de gece 1 olmuş bizim hala nerede yatacağımız belli değildi. Ama genel itibarile iyi geçti." diye konuştu. Muamemr Yılmaz, dünya turunda yaşadıklarını bir kitapta toplayacağını da söyledi.

EN ÇOK YEMEK TÜRKİYE'DE İKRAM EDİLDİ

Alman Milan Bihlmann ise Muammer Yılmaz sayesinde turun çok kolay geçtiğini söyleyerek, Yılmaz'ı 'sihirbaz' olarak niteledi. Dünya turunun Türkiye kısmında kendilerine büyük misafirperverlik gösterildiğine dikkat çeken Bihlmann tur boyunca en çok yemeğin kendilerine Türkiye'de ikram edildiğini söyledi. Alman gezgin, Türkiye'nin büyük bölümünü kendilerine yardımcı olan bir kamyoncu sayesinde aştıklarını ifade etti. Erzurum'da bir süre kaldıklarını aktaran Milan Bihlmann, ibadet mekanlarını da ziyaret etme imkanı bulduklarını belirterek, "İslam ile ilgili, ibadetlerle alakalı birçok bilgi edindim. Bu beni gerçekten derinden etkiledi." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER