HaberlerDünyaSamsung'un varisine ,5 yıl hapis cezası

Samsung'un varisine ,5 yıl hapis cezası

​Samsung Electronics'in fiili başkanı Lee Jae-yong, yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarıyla 30 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Samsung'un varisine ,5 yıl hapis cezası

Seul Yüksek Mahkemesi, Güney Kore'nin en büyük aile şirketi Samsung Electronics'in varisi olan ve şu anda fiili başkan olan Lee'yi rüşvet dahil yolsuzluk suçlamalarından 2,5 yıl hapse mahkum etti.

Mahkeme kararına göre Lee, eski Devlet Başkanı Park Geun-hye'ne ve onun danışmanına rüşvet verdi.

Lee, daha önce eski Devlet Başkanı Park'ın görevden azline yol açan rüşvet skandalı kapsamında yargılanarak hüküm giymişti.

Lee, yaklaşık bir yıl hapis yattıktan sonra Şubat 2018'de serbest bırakıldı ancak Yargıtay, ağır ceza talebiyle davayı yüksek mahkemeye iade etti.

Lee, babası ve eski şirket başkanı Lee Kun-hee'nin Ekim ayında ölmesinden bu yana Samsung Electronics'e başkanlık ediyordu.

İLGİLİ HABERLER

İran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmedi
SIRADAKİ HABER