HaberlerDünyaSamsung'un varisine ,5 yıl hapis cezası

Samsung'un varisine ,5 yıl hapis cezası

​Samsung Electronics'in fiili başkanı Lee Jae-yong, yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarıyla 30 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Samsung'un varisine ,5 yıl hapis cezası

Seul Yüksek Mahkemesi, Güney Kore'nin en büyük aile şirketi Samsung Electronics'in varisi olan ve şu anda fiili başkan olan Lee'yi rüşvet dahil yolsuzluk suçlamalarından 2,5 yıl hapse mahkum etti.

Mahkeme kararına göre Lee, eski Devlet Başkanı Park Geun-hye'ne ve onun danışmanına rüşvet verdi.

Lee, daha önce eski Devlet Başkanı Park'ın görevden azline yol açan rüşvet skandalı kapsamında yargılanarak hüküm giymişti.

Lee, yaklaşık bir yıl hapis yattıktan sonra Şubat 2018'de serbest bırakıldı ancak Yargıtay, ağır ceza talebiyle davayı yüksek mahkemeye iade etti.

Lee, babası ve eski şirket başkanı Lee Kun-hee'nin Ekim ayında ölmesinden bu yana Samsung Electronics'e başkanlık ediyordu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER