HaberlerDünyaSaldırılara rağmen Filistinli gençlerin işgalcilere karşı mücadelesi sürüyor!

Saldırılara rağmen Filistinli gençlerin işgalcilere karşı mücadelesi sürüyor!

İşgal altıdaki Batı Şeria'nın muhtelif noktalarında, Filistinli gençler, gayrimeşru uygulamalarıyla insanlık suçu işleyen siyonist işgal rejimine karşı protesto gösterileri düzenledi.

Saldırılara rağmen Filistinli gençlerin işgalcilere karşı mücadelesi sürüyor!

Batı Şeria'nın El-Halil kentinde siyonist işgalciler, silahlarla ve göz yaşartıcı gazla Filistinli mücahidlere saldırırken, Filistinliler ise işgalcilere taşlarla karşılık verdi.

Batı Şeria'daki yasa dışı siyonist işgal birimleri ve geçişi önlemek için örülen duvarı protesto etmek için bir araya gelen Filistinlilere saldıran siyonist işgal rejimi, Filistinli göstericileri yaraladı. 

Filistin halkının, Batı Şeria'nın Kefer Kaddum beldesinde 14 yıldır kapalı olan ana caddenin açılması için eş zamanlı olarak düzenlediği haftalık gösterilere de saldıran işgalci siyonistlerin, burada da bazı Filistinli gençleri yaraladığı ifade edildi.

Kefer Kaddum beldesinde yaşanan gerilimde, siyonist işgal rejiminin gaz bombalı saldırısına maruz kalan 3 Filistinli yaralanırken, onlarcasının boğulma tehlikesi geçirdiğine dikkat çekildi.

Filistin'de 2000 yılında başlayan El-Aksa İntifadasının ardından siyonist işgal rejiminin, 2002'de sözde "güvenlik" gerekçesiyle Batı Şeria ile 1948 yılında işgal edilmiş Filistin toprakları arasına "Ayrım Duvarı" inşasına başlamıştı.

Ayrım Duvarı nedeniyle Batı Şeria'daki 3 milyona yakın Filistinli, işgal altındaki Kudüs ve 1948 topraklarına geçemiyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER