HaberlerDünyaRusya’da orman yangını: Ölenlerin sayısı 23’e yükseldi

Rusya’da orman yangını: Ölenlerin sayısı 23’e yükseldi

Rusya’nın Hakasya bölgesinde çıkan orman yangınında yaşamını yitirenlerin sayısı 23’e yükseldi.

Rusya’da orman yangını: Ölenlerin sayısı 23’e yükseldi

Rusya Soruşturma Komisyonu Sözcüsü Vladimir Markin, ölenlerin sayısının 16’dan 23’e yükseldiğini açıkladı. Binden fazla evin kullanılamaz hale geldiği yangında 900’den fazla kişi de yaralandı. 10 kişinin durumunun ağır olduğu, 100’ün üzerinde yaralının hastanelerde tedavilerinin sürdüğü belirtildi.

Rusya Acil Durum Bakanlığı personeli ve askerlerden oluşan 5 bin kişilik bir ekip yangını söndürmek ve vatandaşları tahliye etmek için yoğun bir çalışma ortaya koydu. Yerel yöneticiler yangının tarlalarda bulunan kuru otların temizlenmesi için izinsiz yakılmasından kaynaklandığını ve yerleşim birimlerine sıçradığını belirtiyor. Rüzgarın etkisi ile hızla yayılan yangın 30’un üzerinde yerleşim biriminde etkili oldu.

Geniş bir coğrafyayı etkileyen yangında 700 sığır ve 3 binin üzerinde küçük baş hayvan telef oldu. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER