HaberlerDünyaRusya"da boyu 1,5 metrenin altında olanlara ehliyet verilmeyecek

Rusya"da boyu 1,5 metrenin altında olanlara ehliyet verilmeyecek

Rusya'da boyu kısa olanlara ehliyet verilmeyecek. Rus basınında yer alan haberlere göre, boyu 1,5 metrenin altından olanlara ehliyet yok. Rusya Sağlık Bakanlığı tarafından önümüzdeki dönemde uygulamaya geçirilmesi düşünülen yeni uygulamaya göre kısa boylu olanlara; C, CE, D, DE, Tm ve Tb tipi ehliyetler verilmeyecek. Bu uygulama ile trafik kazalarının önlenmesi düşünülüyor. Rusya Sağlık Bakanlığı'nın tahminlerine göre bu uygulama trafik kazalarını büyük oranda düşürecek.

Rusya"da boyu 1,5 metrenin altında olanlara ehliyet verilmeyecek
Rusya'da boyu kısa olanlara ehliyet verilmeyecek. Rus basınında yer alan haberlere göre, boyu 1,5 metrenin altından olanlara ehliyet yok.
Rusya Sağlık Bakanlığı tarafından önümüzdeki dönemde uygulamaya geçirilmesi düşünülen yeni uygulamaya göre kısa boylu olanlara; C, CE, D, DE, Tm ve Tb tipi ehliyetler verilmeyecek. Bu uygulama ile trafik kazalarının önlenmesi düşünülüyor. Rusya Sağlık Bakanlığı'nın tahminlerine göre bu uygulama trafik kazalarını büyük oranda düşürecek.

Bu yeni uygulama hazırlığı ülkede tartışmalara yol açtı. Trafik polislerinin kısa boylu sürücüleri nasıl tespit edeceği yada kısa boyluların kazaya sebebiyet verip vermemesi ile ilgili istatistiğinin var olup olmadığı tartışılıyor. Bazılarına göre ise bu uygulamada en çok kadın sürücüler zarar görecek. Ayrıca bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ise, söz konusu yasanın insan hakları ihlali anlamına geldiği savunuyor.

İLGİLİ HABERLER

Covid-19 salgını nedeniyle Brezilya'da bin 96 Meksika'da bin 440 ölümCovid-19 salgını nedeniyle Brezilya'da bin 96 Meksika'da bin 440 ölümAfgan barışında iyimserlik sürüyorAfgan barışında iyimserlik sürüyorİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 488 artarak 85 bini geçtiİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 488 artarak 85 bini geçti"Evde kalın" çağrısı yapılan İngiltere'de Covid-19'a bağlı bin 348 ölüm"Evde kalın" çağrısı yapılan İngiltere'de Covid-19'a bağlı bin 348 ölümABD'de Covid-19 salgınında can kaybı 3 bin 912 artarak 424 bini geçtiABD'de Covid-19 salgınında can kaybı 3 bin 912 artarak 424 bini geçti
SIRADAKİ HABER