HaberlerDünyaRusya: Nükleer anlaşma konusunda İranlı yetkililerin açıklamalarını dikkate alacağız

Rusya: Nükleer anlaşma konusunda İranlı yetkililerin açıklamalarını dikkate alacağız

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, İran ile yapılan nükleer anlaşma olarak bilinen Ortak Kapsamlı Eylem Planı (JCPOA) hakkında açıklamalarda bulundu.

Rusya: Nükleer anlaşma konusunda İranlı yetkililerin açıklamalarını dikkate alacağız

Zaharova yaptığı açıklamada, "ABD'nin İran nükleer anlaşmasına ilişkin geri dönüşü herhangi bir ön şart veya talebe tabi olmamalıdır." ifadelerine yer verdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, "Bu konuda ilerleme kaydedeceğimize inanıyoruz ve İranlı yetkililerin açıklamalarını dikkate alacağız" dedi.

İran ile yapılan nükleer anlaşma, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) daimî üyeleri ABD, İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin'in yanı sıra Almanya ve AB ile İran arasında 2015'te imzalanmıştı.

Trump yönetime geldikten sonra, ABD'nin anlaşmadan çekildiğini açıklamış ve İran'a yeniden yaptırım uygulamaya başlamıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER