HaberlerDünyaRusya: Nükleer anlaşma konusunda İranlı yetkililerin açıklamalarını dikkate alacağız

Rusya: Nükleer anlaşma konusunda İranlı yetkililerin açıklamalarını dikkate alacağız

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, İran ile yapılan nükleer anlaşma olarak bilinen Ortak Kapsamlı Eylem Planı (JCPOA) hakkında açıklamalarda bulundu.

Rusya: Nükleer anlaşma konusunda İranlı yetkililerin açıklamalarını dikkate alacağız

Zaharova yaptığı açıklamada, "ABD'nin İran nükleer anlaşmasına ilişkin geri dönüşü herhangi bir ön şart veya talebe tabi olmamalıdır." ifadelerine yer verdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, "Bu konuda ilerleme kaydedeceğimize inanıyoruz ve İranlı yetkililerin açıklamalarını dikkate alacağız" dedi.

İran ile yapılan nükleer anlaşma, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) daimî üyeleri ABD, İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin'in yanı sıra Almanya ve AB ile İran arasında 2015'te imzalanmıştı.

Trump yönetime geldikten sonra, ABD'nin anlaşmadan çekildiğini açıklamış ve İran'a yeniden yaptırım uygulamaya başlamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER