HaberlerDünyaRusya'nın Avrupalı diplomatları sınır dışı etmesine AB'den tepki

Rusya'nın Avrupalı diplomatları sınır dışı etmesine AB'den tepki

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Aleksey Navalny'a destek gösterilerine katılan 3 Avrupalı diplomatın Rusya'dan sınır dışı edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Rusya'nın Avrupalı diplomatları sınır dışı etmesine AB'den tepki

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Borrell, Rusya'nın, Aleksey Navalny’a destek gösterilerine katılan 3 Avrupalı diplomatı sınır dışı etmesini kınayarak bu kararı gözden geçirme çağrısında bulundu.

Borrell'in sözcüsü Peter Stano yaptığı açıklamada "Yüksek Temsilci, Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüşme sırasında, 3 Avrupalı diplomatın Rusya'dan sınır dışı edileceğini öğrendi. Borrell, bu kararı şiddetle kınadı ve onların, yabancı diplomat statüsüyle bağdaşmayan faaliyetlere katıldıkları yönündeki suçlamaları reddetti. Karar gözden geçirilmeli" dedi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, 23 Ocak'ta Navalnıy'a destek amacıyla düzenlenen protesto gösterilerine katılan Alman, İsveçli ve Polonyalı diplomatların 'istenmeyen kişi' ilan edildiğini duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran Genelkurmay Başkanından Türkiye'ye taziye mesajıİran Genelkurmay Başkanından Türkiye'ye taziye mesajıSomali’de patlama: 20 ölü 30 yaralıSomali’de patlama: 20 ölü 30 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 520 bini geçtiABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 520 bini geçtiYunanistan'da askerlik süresi 12 aya çıkarıldıYunanistan'da askerlik süresi 12 aya çıkarıldı
SIRADAKİ HABER