HaberlerDünyaRusya, karasularına giren ABD savaş gemisini engelledi

Rusya, karasularına giren ABD savaş gemisini engelledi

​Rus Amiral Vinogradov adlı savaş gemisi, Japon Denizi yakınlarındaki Rusya karasularında izinsiz bir şekilde seyreden USS John S. McCain isimli bir ABD destroyerinin önünü keserek geri dönene kadar onu takip etti.

Rusya, karasularına giren ABD savaş gemisini engelledi

Rusya merkezli TASS haber ajansına göre Rusya Savunma Bakanlığı konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Birkaç gün önce Japonya Denizi’ne giren USS John S. McCain destroyeri, bugün 06.17’de Büyük Petro Körfezi’ndeki Rus karasularını deniz sınır çizgisini iki kilometre geçerek ihlal etti.

Amiral Vinogradov isimli Rus destroyeri, yabancı gemiyi bu tür eylemlerin kabul edilemez olduğu ve ihlal eden geminin bir çarpma manevrasıyla ülkenin karasularından çıkarılabileceği konusunda uyarmak için uluslararası bir iletişim kanalı kullandı. Bu uyarının ardından USS John S. McCain destroyeri uluslararası sulara döndü."

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER