HaberlerDünyaRusya, karasularına giren ABD savaş gemisini engelledi

Rusya, karasularına giren ABD savaş gemisini engelledi

​Rus Amiral Vinogradov adlı savaş gemisi, Japon Denizi yakınlarındaki Rusya karasularında izinsiz bir şekilde seyreden USS John S. McCain isimli bir ABD destroyerinin önünü keserek geri dönene kadar onu takip etti.

Rusya, karasularına giren ABD savaş gemisini engelledi

Rusya merkezli TASS haber ajansına göre Rusya Savunma Bakanlığı konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Birkaç gün önce Japonya Denizi’ne giren USS John S. McCain destroyeri, bugün 06.17’de Büyük Petro Körfezi’ndeki Rus karasularını deniz sınır çizgisini iki kilometre geçerek ihlal etti.

Amiral Vinogradov isimli Rus destroyeri, yabancı gemiyi bu tür eylemlerin kabul edilemez olduğu ve ihlal eden geminin bir çarpma manevrasıyla ülkenin karasularından çıkarılabileceği konusunda uyarmak için uluslararası bir iletişim kanalı kullandı. Bu uyarının ardından USS John S. McCain destroyeri uluslararası sulara döndü."

İLGİLİ HABERLER

Kudüs davasına Bolivya'dan destek: Jallalla Palestina/Yaşa FilistinKudüs davasına Bolivya'dan destek: Jallalla Palestina/Yaşa FilistinTel Rıfat bölgesinde 3 PKK mensubu öldürüldüTel Rıfat bölgesinde 3 PKK mensubu öldürüldüBiden, Trump'ın etkilerini silmek için bir günde 17 kararname imzaladıBiden, Trump'ın etkilerini silmek için bir günde 17 kararname imzaladıHindistan 15 bin Covid-19 vakası ve 151 ölüm bildirdiHindistan 15 bin Covid-19 vakası ve 151 ölüm bildirdiPeru'da 5,5 büyüklüğünde depremPeru'da 5,5 büyüklüğünde deprem
SIRADAKİ HABER