HaberlerDünyaRusya, karasularına giren ABD savaş gemisini engelledi

Rusya, karasularına giren ABD savaş gemisini engelledi

​Rus Amiral Vinogradov adlı savaş gemisi, Japon Denizi yakınlarındaki Rusya karasularında izinsiz bir şekilde seyreden USS John S. McCain isimli bir ABD destroyerinin önünü keserek geri dönene kadar onu takip etti.

Rusya, karasularına giren ABD savaş gemisini engelledi

Rusya merkezli TASS haber ajansına göre Rusya Savunma Bakanlığı konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Birkaç gün önce Japonya Denizi’ne giren USS John S. McCain destroyeri, bugün 06.17’de Büyük Petro Körfezi’ndeki Rus karasularını deniz sınır çizgisini iki kilometre geçerek ihlal etti.

Amiral Vinogradov isimli Rus destroyeri, yabancı gemiyi bu tür eylemlerin kabul edilemez olduğu ve ihlal eden geminin bir çarpma manevrasıyla ülkenin karasularından çıkarılabileceği konusunda uyarmak için uluslararası bir iletişim kanalı kullandı. Bu uyarının ardından USS John S. McCain destroyeri uluslararası sulara döndü."

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER