HaberlerDünyaRusya: İran nükleer anlaşmayla ilgili durum krize dönüşmemeli

Rusya: İran nükleer anlaşmayla ilgili durum krize dönüşmemeli

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, İran nükleer anlaşmasının taraflarına, anlaşmayla ilgili mevcut durumun krize dönüşmemesi çağrısında bulundu.

Rusya: İran nükleer anlaşmayla ilgili durum krize dönüşmemeli

Ryabkov yaptığı açıklamada “Yeni bir diplomatik süreç başlatma ihtimali ortaya çıkarsa bunu sadece memnuniyetle karşılayıp desteklemenin ötesinde, bu konuya belirli entelektüel ve politik katkı yapabileceğimizi umuyoruz. Bir süre önce, Ortak Kapsamlı Eylem Planı’nda kalan ülkeler ve ABD’den mevkidaşlarımıza, krize doğru daha fazla kaymayı nasıl durdurabileceğimize ve bu soruna diplomatik çözüm üzerine nasıl çalışabileceğimize dair fikirlerimizi sunduk” dedi.

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK), İran’ın yeraltındaki Natanz Nükleer Tesisi'nde daha gelişmiş bir tür santrifüj olan IR-4 ile uranyum zenginleştirmeye başladığını belirtmişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER