HaberlerDünyaRusya: İran nükleer anlaşmayla ilgili durum krize dönüşmemeli

Rusya: İran nükleer anlaşmayla ilgili durum krize dönüşmemeli

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, İran nükleer anlaşmasının taraflarına, anlaşmayla ilgili mevcut durumun krize dönüşmemesi çağrısında bulundu.

Rusya: İran nükleer anlaşmayla ilgili durum krize dönüşmemeli

Ryabkov yaptığı açıklamada “Yeni bir diplomatik süreç başlatma ihtimali ortaya çıkarsa bunu sadece memnuniyetle karşılayıp desteklemenin ötesinde, bu konuya belirli entelektüel ve politik katkı yapabileceğimizi umuyoruz. Bir süre önce, Ortak Kapsamlı Eylem Planı’nda kalan ülkeler ve ABD’den mevkidaşlarımıza, krize doğru daha fazla kaymayı nasıl durdurabileceğimize ve bu soruna diplomatik çözüm üzerine nasıl çalışabileceğimize dair fikirlerimizi sunduk” dedi.

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK), İran’ın yeraltındaki Natanz Nükleer Tesisi'nde daha gelişmiş bir tür santrifüj olan IR-4 ile uranyum zenginleştirmeye başladığını belirtmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER