HaberlerDünyaRusya Dışişleri Bakanı Lavrov Çin’e gidiyor

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Çin’e gidiyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un önümüzdeki pazartesi günü Çin’i ziyaret ederek, Çinli mevkidaşı Vang Yi ile görüşme yapacağı duyuruldu.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Çin’e gidiyor

Bakanlığın basın dairesinden yapılan açıklamada, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un 22-23 Mart’ta Çin’e çalışma ziyareti düzenleyeceği ve Guilin kentinde Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi ile görüşeceği belirtildi.

Lavrov ve Vang’ın görüşmede, Rusya-Çin stratejik etkileşiminin mevcut durumunu ve geleceğe dönük olasılıklarını, iki ülkenin Coronavirus salgınının yayılmasıyla mücadelede getirilen kısıtlamaların neden olduğu zorlukların üstesinden gelmenin yollarını değerlendireceği bildirildi.

Bakanların ayrıca, uluslararası meselelerde ikili iş birliği konularını ve bölgesel sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunacakları kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER