HaberlerDünyaRusya'dan NATO ve ABD'ye "Ukrayna sürecine dahil olmama" uyarısı

Rusya'dan NATO ve ABD'ye "Ukrayna sürecine dahil olmama" uyarısı

Kremlin Sözcüsü Peskov, ABD ve NATO'nun Ukrayna'yı askeri boyutta desteklemesi durumunda Rusya'nın ilave tedbirler alacağı uyarısında bulundu.

Rusya'dan NATO ve ABD'ye "Ukrayna sürecine dahil olmama" uyarısı

Peskov, Donbas'taki gerilimin artması durumunda Ukrayna’nın ABD ve NATO’dan askeri destek talep etmesiyle ilgili olarak, "Rusya sınırı yakınında böyle bir senaryonun gelişmesi gerginliğin daha da artmasına neden olur. Elbette bu, Rusya tarafının kendi güvenliğini sağlaması için ilave tedbirler almasını gerektirir. Rusya gerekli bütün önlemleri alacaktır." ifadelerini kullandı.

Pentagon, "Doğu Ukrayna'daki Rus saldırganlığının son zamanlarda tırmanması" sonrasında, Avrupa'daki ABD kuvvetlerinin alarm durumlarını yükselttiklerini ifade etmişti.

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Komçak bu hafta, 28 bin ayrılıkçı savaşçının ve "2 binden fazla Rus askeri eğitmen ve danışmanın" Ukrayna'nın doğusunda konuşlandığını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER