HaberlerDünyaRusya'da muhaliflerin toplantısına baskın: 200 gözaltı

Rusya'da muhaliflerin toplantısına baskın: 200 gözaltı

Rusya'da polis, muhalif siyasetçilerin düzenlediği toplantıya katılan yaklaşık 200 kişiyi gözaltına aldı.

Rusya'da muhaliflerin toplantısına baskın: 200 gözaltı

Cumartesi günü bağımsız ve muhalif siyasetçilerin Moskova'da düzenlediği toplantıya katılanların "istenmeyen bir örgütle" bağlantılı oldukları öne sürüldü.

Etkinliğin, merkezi İngiltere'de bulunan ve Kremlin muhalifi sürgündeki eski petrol kralı Mikhail Khodorkovsky tarafından kurulan "Açık Rusya" adlı grubun başkanı Andrey Pivovarov tarafından organize edildiği belirtildi.

ABD, Rusya'da muhalefetin düzenlediği toplantıda, 200 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün Rus hükümeti, siyasi aktivistler Vladimir Kara-Murza ve Yuliya Galyamina'nın da aralarında bulunduğu 200 belediye lideri ve siyasetçiyi şaibeli nedenlerle gözaltına aldı. Bağımsız sesleri yargılamayı sonlandırma çağrısında bulunuyoruz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER