HaberlerDünyaRusya'da devlet başkanlarına ömür boyu dokunulmazlık sağlayan tasarı onaylandı

Rusya'da devlet başkanlarına ömür boyu dokunulmazlık sağlayan tasarı onaylandı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kendisine ve ülkenin eski liderlerine ömür boyu senatörlük hakkı tanıyan ve dokunulmazlık sağlayan tasarıyı imzaladı.

Rusya'da devlet başkanlarına ömür boyu dokunulmazlık sağlayan tasarı onaylandı

Bu yasadan önce eski devlet başkanları sadece görev başındayken işledikleri suçlarla ilgili olarak dokunulmazlığa sahipti. Yeni yasa ile devlet başkanları görevden ayrıldıktan sonra da kendileri ve ailelerinin yaşadıkları sürede işledikleri suçlardan dokunulmazlıkları olacak.

Putin'in 2036 yılına kadar devlet başkanı olarak kalmasını mümkün kılan anayasal değişiklikler için geçen yaz  referendum yapılmış ve değişiklikler yürürlüğe girmişti.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist çetelerin Mescid-i Aksa’ya baskınları devam ediyorSiyonist çetelerin Mescid-i Aksa’ya baskınları devam ediyorKatar'dan BAE'ye uçak seferleri yeniden başladıKatar'dan BAE'ye uçak seferleri yeniden başladıHAMAS: Filistin halkını korumaya hazırızHAMAS: Filistin halkını korumaya hazırızABD yönetimi BAE'ye F-35 satışını durdurduABD yönetimi BAE'ye F-35 satışını durdurduLübnan'da güvenlik güçleri ile göstericiler çatıştı: 220 yaralıLübnan'da güvenlik güçleri ile göstericiler çatıştı: 220 yaralı
SIRADAKİ HABER