HaberlerDünyaRusya'da devlet başkanlarına ömür boyu dokunulmazlık sağlayan tasarı onaylandı

Rusya'da devlet başkanlarına ömür boyu dokunulmazlık sağlayan tasarı onaylandı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kendisine ve ülkenin eski liderlerine ömür boyu senatörlük hakkı tanıyan ve dokunulmazlık sağlayan tasarıyı imzaladı.

Rusya'da devlet başkanlarına ömür boyu dokunulmazlık sağlayan tasarı onaylandı

Bu yasadan önce eski devlet başkanları sadece görev başındayken işledikleri suçlarla ilgili olarak dokunulmazlığa sahipti. Yeni yasa ile devlet başkanları görevden ayrıldıktan sonra da kendileri ve ailelerinin yaşadıkları sürede işledikleri suçlardan dokunulmazlıkları olacak.

Putin'in 2036 yılına kadar devlet başkanı olarak kalmasını mümkün kılan anayasal değişiklikler için geçen yaz  referendum yapılmış ve değişiklikler yürürlüğe girmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER