HaberlerDünyaRusya: Biden'in sözlerine kulak asmayacağız

Rusya: Biden'in sözlerine kulak asmayacağız

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya'ya, gerçekleştirdikleri her eylemin bedelini ödeteceklerini söyledi. Biden'ın sözlerini 'saldırgan ve yapıcılıktan uzak' olarak niteleyen Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bu tür açıklamalara kulak asmayacaklarını söyledi.

Rusya: Biden'in sözlerine kulak asmayacağız

Joe Biden, daha önce yaptığı açıklamada, "Selefimin aksine ben, ABD'nin, seçimlere müdahale, siber saldırılar, zehirlemeler gibi Rusya'nın saldırgan eylemlerine teslim olacağı günlerin geride kaldığını Devlet Başkanı Putin'e açık bir şekilde söyledim. Rusya'ya hiç tereddüt etmeden bedel ödeteceğiz ve halkımızın hayati çıkarlarını savunacağız" demişti.

Kremlin Sözcüsü Peskov, Biden'ın sözleri hakkında "Maalesef bu, çok saldırgan ve yapıcılıktan uzak bir söylem. Ültimatom tarzı açıklamalar bizim için kesinlikle kabul edilemez nitelikte. Bu türden açıklamalara, emir niteliğindeki açıklamalara kulak asmayacağımızı söylemiştik ve öyle de yapacağız" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı İran karşıtı tasarıyı gündeminden çıkardıUluslararası Atom Enerjisi Ajansı İran karşıtı tasarıyı gündeminden çıkardıBrezilya'da Covid-19 kaynaklı can kaybı 261 bini geçtiBrezilya'da Covid-19 kaynaklı can kaybı 261 bini geçtiKatolik Hristiyanların lideri Papa bugün Irak'a gidiyorKatolik Hristiyanların lideri Papa bugün Irak'a gidiyorLübnan'da ekonomik kriz protestoları devam ediyorLübnan'da ekonomik kriz protestoları devam ediyorYeni Zelanda'da 8.1 büyüklüğünde depremYeni Zelanda'da 8.1 büyüklüğünde deprem
SIRADAKİ HABER