HaberlerDünyaRusya: Biden'in sözlerine kulak asmayacağız

Rusya: Biden'in sözlerine kulak asmayacağız

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya'ya, gerçekleştirdikleri her eylemin bedelini ödeteceklerini söyledi. Biden'ın sözlerini 'saldırgan ve yapıcılıktan uzak' olarak niteleyen Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bu tür açıklamalara kulak asmayacaklarını söyledi.

Rusya: Biden'in sözlerine kulak asmayacağız

Joe Biden, daha önce yaptığı açıklamada, "Selefimin aksine ben, ABD'nin, seçimlere müdahale, siber saldırılar, zehirlemeler gibi Rusya'nın saldırgan eylemlerine teslim olacağı günlerin geride kaldığını Devlet Başkanı Putin'e açık bir şekilde söyledim. Rusya'ya hiç tereddüt etmeden bedel ödeteceğiz ve halkımızın hayati çıkarlarını savunacağız" demişti.

Kremlin Sözcüsü Peskov, Biden'ın sözleri hakkında "Maalesef bu, çok saldırgan ve yapıcılıktan uzak bir söylem. Ültimatom tarzı açıklamalar bizim için kesinlikle kabul edilemez nitelikte. Bu türden açıklamalara, emir niteliğindeki açıklamalara kulak asmayacağımızı söylemiştik ve öyle de yapacağız" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER