HaberlerDünyaRusya: Batı'ya karşı internette düzenleyici önlem almamızın zamanı geldi

Rusya: Batı'ya karşı internette düzenleyici önlem almamızın zamanı geldi

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Batı’nın, internette Rus içeriği engelleyerek “ahlak dışı davranış” sergilediğini ve internet alanı düzenlenmesinin ortaya çıkışını hızlandırdığını belirtti.

Rusya: Batı'ya karşı internette düzenleyici önlem almamızın zamanı geldi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova “Onlar hesaplarımızı, belgesellerimizi, bilgi kanallarımızı engelliyor, Krım 24 televizyonuna ait hangi programların izlenebileceğine, hangilerinin izlenemeyeceğine karar veriyorlar. Onlar, tamamen ahlak dışı davranış sergileyerek uzun zamandır cesaret edemediğimiz bir şeyi kendi elleriyle hızlandırıyor. Düzenleyici önlemler almamızın ve internet alanında, ABD'nin internet tekellerinin faaliyetiyle ilgili olanı düzenlemeye başlamamızın zamanı geldi." dedi.

Zaharova, “Bu nasıl algılanır, kendimiz bazı ilkeleri ihlal etmiş olur muyuz? İhlal etmeyiz, çünkü bu ilkeler çoktandır Batı tarafından yok edildi bile. Halihazırda bir dizi belgeler, tasarılar hazırlanıyor. Bunlar Rus gazetecileri, kitle iletişim araçlarını, elbette okurlarımızı bu sonu olmayan ve kabul edilemez adaletsizliğe karşı koruyacak ve savunacak” ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER