HaberlerDünyaRusya: Batı’nın Rusya’ya karşı saldırgan politika izlemesinin asıl nedeni Navalyn değil

Rusya: Batı’nın Rusya’ya karşı saldırgan politika izlemesinin asıl nedeni Navalyn değil

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Batı'nın Rusya'ya karşı saldırgan bir politika izlemesinin asıl nedeninin Rus aktivist Aleksey Navalnıy olmadığını vurguladı.

Rusya: Batı’nın Rusya’ya karşı saldırgan politika izlemesinin asıl nedeni Navalyn değil

Lavrov, Batı'nın Rusya'ya yönelik sert tutumu hakkında "Burada mesele Navalnıy değil. Asıl mesele, Batı'nın Rusya'yı sıradan bir şekilde dizginlemek için değil, saldırgan bir şekilde dizginlemek için kolektif bir politika izlemesi. Zira dünyadaki gelişmeler hakkında bizim kendi görüşümüzün bulunması onların hoşuna gitmiyor" dedi.

Çoğu ülkenin Batı'nın seçtiği politikayı beğenmediğini ancak bunu ifade etmekten korktuğunu kaydeden Lavrov AB’nin yaptırımlarının Rusya'nın ulusal çıkarlarını gözetme politikasında değişikliğe yol açmayacağını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Fırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 520 bini geçtiABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 520 bini geçtiYunanistan'da askerlik süresi 12 aya çıkarıldıYunanistan'da askerlik süresi 12 aya çıkarıldıHAMAS'tan "normalleşen" ülkelere çağrı "işgal yetkililerini başkentlerinizde ağırlamayın”HAMAS'tan "normalleşen" ülkelere çağrı "işgal yetkililerini başkentlerinizde ağırlamayın”Covid-19 salgını sürecinde sağlık çalışanlarından 17 bin can kaybıCovid-19 salgını sürecinde sağlık çalışanlarından 17 bin can kaybı
SIRADAKİ HABER