HaberlerDünyaRus turistler Tel-Aviv Havalimanı'nda mahsur kaldı

Rus turistler Tel-Aviv Havalimanı'nda mahsur kaldı

Türkiye havayollarına ait uçaklarla Antalya’dan İsrail’e giden yaklaşık 300 Rus turist Tel-Aviv Havalimanı'nda mahsur kaldı.

Rus turistler Tel-Aviv Havalimanı'nda mahsur kaldı
Türkiye havayollarına ait uçaklarla Antalya’dan İsrail’e giden yaklaşık 300 Rus turist Tel-Aviv Havalimanı'nda mahsur kaldı.

Çatışmalar yüzünden Tel-Aviv havalimanın güvensiz olması nedeniyle uçuşları durduran Türkiye Hava Yolları, Rus turistleri de etkiledi. Antalya’ya tatile gelen daha sonra İsrail’e gezi ve hac için giden yaklaşık 300 Rus turist havalimanında iki gündür uçuşların tekrar başlamasını bekliyor. İsrail’e giden bazı Rus turistlerin aile ve yakınları ise Antalya’da beklemeye devam ediyor. Tur şirketleri İsrail’deki akraba ve yakınlarını Antalya’da bekleyen Rus turistlerin otelde kalma süresini ücretsiz uzatıyor ve bu yüzden Rusya’ya zamanında dönemeyenler için yeni biletleri bedavaya ayarlayacağı belirtiliyor.

Tel-Aviv Havalimanı'ndaki turistlerin yaklaşık 50’si otellere girmeyi kabul ederken 250’si ise beklemeye devam ediyor.

Rusya tarafı ise İsrail’de mahsur kalan turistleri kara yoluyla Ürdün’e götürmeye ve daha sonra uçakla Antalya üzerinden evlerine ulaştırmayı planlıyor. Ancak, Ürdün’ün bu teklife henüz cevap vermediği belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER

İran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyinİran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyinTürkiye Covid-19 aşısında üçüncü adıma geçiyorTürkiye Covid-19 aşısında üçüncü adıma geçiyorFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 316 ölüm bildirdiFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 316 ölüm bildirdiTrump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdiTrump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdiYunanistan İyon Denizi'ndeki kara sularını 12 mile çıkardıYunanistan İyon Denizi'ndeki kara sularını 12 mile çıkardı
SIRADAKİ HABER