HaberlerDünyaRus Sputnik V aşısı İran'da üretilecek

Rus Sputnik V aşısı İran'da üretilecek

Tahran ve Moskova, Sputnik V'nin İran'da ortak üretimi konusunda anlaştı.

Rus Sputnik V aşısı İran'da üretilecek

İran'ın Moskova Büyükelçisi Kazem Jalali yaptığı açıklamada, ülkesinin ve Rusya'nın, Sputnik V Coronavirus aşısını ortaklaşa üretmeyi kabul ettiğini söyledi.

Jalali, "Sputnik V'nin ortak üretimi konusundaki görüşmelerimiz tamamlandı ve yakında bu aşının İran'da üretimine şahit olacağız." dedi.

Sputnik V aşısının ilk partisinnin İran'a geldiğini hatırlatan Jalali, ikinci partinin 2 gün içinde teslim edileceğini kaydetti. (İLKAH)

İLGİLİ HABERLER

Irak Başbakanı Kazımi’den Erbil’e “ulusal diyalog” çağrısıIrak Başbakanı Kazımi’den Erbil’e “ulusal diyalog” çağrısıUluslararası Kudüs Müessesesi: Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmak şer’i bir görevdirUluslararası Kudüs Müessesesi: Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmak şer’i bir görevdirİran'da 8 bin 313 Covid-19 vakası tespit edildiİran'da 8 bin 313 Covid-19 vakası tespit edildiSiyonist işgalci rejim 18 Filistinliyi alıkoyduSiyonist işgalci rejim 18 Filistinliyi alıkoyduŞeyh İkrime Sabri'den "Aksa'yı ziyaret edin" çağrısıŞeyh İkrime Sabri'den "Aksa'yı ziyaret edin" çağrısı
SIRADAKİ HABER