HaberlerDünyaRus savaş uçağında fırlatma koltuğu hatası: 3 ölü

Rus savaş uçağında fırlatma koltuğu hatası: 3 ölü

Rusya'da Tu-22M3 uzun menzilli savaş uçağının üç mürettebatı, fırlatma koltuğundaki hata nedeniyle hayatını kaybetti.

Rus savaş uçağında fırlatma koltuğu hatası: 3 ölü

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkenin Kaluga şehrindeki Shaikovka Askeri Havaalanında, uçuştan önce yapılan hazırlık sırasında fırlatma koltuklarının, mürettebatı uçaktan havaya fırlattığı belirtildi.

Açıklamada, mürettebatın havaya fırladıktan sonra yeterli yükseklik olmadığı için paraşütlerini açamadığı ve yere çakıldıkları ifade edildi.

Olayda 4 mürettebattan 3'ünün hayatını kaybettiği, birinin de ağır yaralandığı kaydedildi.

Uçağın teknik incelemesini yapmak ve kazanın nedenlerini belirlemek için Rus Havacılık ve Uzay Kuvvetleri'nden bir komisyonun havaalanına gönderildiğini kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER