HaberlerDünyaRus savaş uçağında fırlatma koltuğu hatası: 3 ölü

Rus savaş uçağında fırlatma koltuğu hatası: 3 ölü

Rusya'da Tu-22M3 uzun menzilli savaş uçağının üç mürettebatı, fırlatma koltuğundaki hata nedeniyle hayatını kaybetti.

Rus savaş uçağında fırlatma koltuğu hatası: 3 ölü

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkenin Kaluga şehrindeki Shaikovka Askeri Havaalanında, uçuştan önce yapılan hazırlık sırasında fırlatma koltuklarının, mürettebatı uçaktan havaya fırlattığı belirtildi.

Açıklamada, mürettebatın havaya fırladıktan sonra yeterli yükseklik olmadığı için paraşütlerini açamadığı ve yere çakıldıkları ifade edildi.

Olayda 4 mürettebattan 3'ünün hayatını kaybettiği, birinin de ağır yaralandığı kaydedildi.

Uçağın teknik incelemesini yapmak ve kazanın nedenlerini belirlemek için Rus Havacılık ve Uzay Kuvvetleri'nden bir komisyonun havaalanına gönderildiğini kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER