HaberlerDünyaRus kozmonot kapanan Süveyş Kanalı'nın uzaydan görüntüsünü paylaştı

Rus kozmonot kapanan Süveyş Kanalı'nın uzaydan görüntüsünü paylaştı

Rus kozmonot Sergey Kud-Sverchkov, dev konteyner gemisi Ever Given'in karaya oturması sonucu kapanan Süveyş Kanalı'nın uzaydan nasıl göründüğünü gösterdi.

Rus kozmonot kapanan Süveyş Kanalı'nın uzaydan görüntüsünü paylaştı

Süveyş Kanalı 5 gündür dev konteyner gemisi Ever Given'in karaya oturması sonucu kapalı.

Rus kozmonot Sergey Kud-Sverchkov, yaptığı paylaşımla kapanan kanalın uzaydan nasıl görüntüğü gösterdi.

Kud-Sverchkov, paylaşımında, "Dünyanın en büyük konteyner gemilerinden biri (uzunluk 400 m, genişlik 60 m) Ever Given, dünyanın en yoğun nakliye kanallarından birini engelledi. Uzmanlar, nakliyeyi eski haline getirmek için her türlü çabayı gösteriyor." dedi.

Kud-Sverchkov, "Şimdi onu Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Fotoğrafta, römorkörlerin dev gemiyi yerinden nasıl hareket ettirmeye çalıştığına da görebilirsiniz." ifadelerini ekledi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER