HaberlerDünyaRuhani: "Yeni ABD yönetimi yaptırımları kaldırmalıdır"

Ruhani: "Yeni ABD yönetimi yaptırımları kaldırmalıdır"

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni ABD yönetiminin, eski yönetimin yaptığı yanlışlıkları tekrar etmeyerek, yaptırımları kaldırması gerektiğini belirtti.

Ruhani: "Yeni ABD yönetimi yaptırımları kaldırmalıdır"

Ruhani "“Yeni ABD yönetimi, Trump yönetiminin yanlış yaptığını kabul ediyorsa bunu daha açık bir şekilde söylemeli ve hızlı bir şekilde taahhütlerini yerine getirmelidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Ruhani, İran üzerindeki yaptırımların kaldırılması gerektiğini belirterek, “Yaptırımların kaldırılması halkın hakkıdır ve bir saat bile ertelenirse halkın hakkı ihlal edilmiş olur” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Ruhani sözlerine şöyle devam etti:

“Biz bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Ancak mevcut durumda, yeni ABD yönetiminin tonu biraz değişmiş ve eski yönetimin yaptıklarının yanlış olduğunu itiraf etmiştir. Hatta pratik bir adım attı ve önceki yönetimin BM’ye yanlış olarak gönderdiği mektubu geri aldı. Ancak yaptırımların kaldırılması yönünde ciddi bir adım attıklarını henüz görmedik.”

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER