HaberlerDünyaRuhani: "Nükleer anlaşmanın hiçbir maddesi değiştirilmeyecek"

Ruhani: "Nükleer anlaşmanın hiçbir maddesi değiştirilmeyecek"

İran Cumhurbaşkanı Ruhani yaptığı açıklamada uluslararası topluma seslenerek "Nükleer anlaşmanın hiçbir maddesi değiştirilmeyecek ve hiçbir ülke de bu anlaşmaya eklenmeyecek" dedi.

Ruhani: "Nükleer anlaşmanın hiçbir maddesi değiştirilmeyecek"

Ruhani nükleer anlaşma hakkında yaptığı açıklamada, “Anlaşmanın hiçbir maddesi değiştirilmeyecek ve hiçbir ülke de buna eklenmeyecek. Bu konuda uygunsuz sözler söylenmemeli.

Nükleer anlaşmanın üzerinde yıllarca çalışıldı. Bu anlaşma kolayca sağlanmamıştır. ABD'liler anlaşmaya dönmek istiyorlarsa buyurup gelsinler yoksa gidebilirler; her ne olursa olsun biz işimizi yapacağız. Dünya politikacıları ve hatta ABD’deki politikacılar nükleer anlaşmanın güvenlik, barış ve ülkelerin etkileşimi için yararlı olabileceğine inanıyor ve biz de bu temelde hareket ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ruhani sözlerini şöyle sürdürdü:

“ABD’liler bugüne kadar 2231 sayılı kararı ihlal ettiklerini bilmeli ve bunu tartışmamalı. Bu İran’ın meselesi değil; aksine BM Güvenlik Konseyi tarafından kabul edilen bir karardır. ABD’liler eğer uluslararası hukuka dönerse biz de yükümlülüklerimizi tamamen yerine getireceğiz. Ancak biz 2231 sayılı kararı ihlal etmedik ki şimdi de onu düzeltelim.”

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER