HaberlerDünyaRuhani: Covid-19 salgınında dördüncü dalgayı önlemek için elimizden geleni yapıyoruz

Ruhani: Covid-19 salgınında dördüncü dalgayı önlemek için elimizden geleni yapıyoruz

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Tahran'da düzenlenen ve kendisinin başkanlık ettiği Coronavirus ile Ulusal Mücadele Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, "Şu anda dördüncü dalgayı önlemek için elimizden geleni yapıyoruz." dedi.

Ruhani: Covid-19 salgınında dördüncü dalgayı önlemek için elimizden geleni yapıyoruz

Ruhani, ülkede geçtiğimiz yıl Şubat ayında ilk Coronavirus vakasının görülmesinden itibaren virüse karşı başarılı bir mücadele verildiğini belirterek, "İran'daki Coronavirus verileri her zaman çok net olarak kamuoyu ile paylaşılmıştır." ifadelerine yer verdi.

Dördüncü bir korona dalgası konusunda uyarıda bulunan Ruhani, "Üçüncü dalga zor bir dalgaydı ama yine de süreci atlatmayı başardık. Şu anda dördüncü dalgayı önlemek için elimizden geleni yapıyoruz." ifadesini kullandı.

Bunlara ilave olarak Ruhani, "Covid-19’un görülmesinden bir yıl sonra, bu virüs hala bitmedi. Şimdi de Güney Afrika, İngiltere ve diğer varyantları ile karşı karşıyayız. Dünya çapında insanların virüsten ne zaman kurtulacağı belli değil, kimse bilmiyor. Bunun için gelecek yılda da teyakkuzda olmamız gerek." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Latin Amerika ülkelerinde Coronavirus vaka sayıları artıyorLatin Amerika ülkelerinde Coronavirus vaka sayıları artıyorABD'den bir kez daha "geç kalmış" taziye mesajıABD'den bir kez daha "geç kalmış" taziye mesajıIrak'ın başkenti Bağdat’ta bombalı saldırıIrak'ın başkenti Bağdat’ta bombalı saldırıİngiltere'de günlük Covid-19 vaka sayısı azalıyorİngiltere'de günlük Covid-19 vaka sayısı azalıyorSiyonistler Mescid-i Aksa’ya yine baskın düzenlediSiyonistler Mescid-i Aksa’ya yine baskın düzenledi
SIRADAKİ HABER