HaberlerDünyaRuhani: ABD yaptırımlara son vermelidir

Ruhani: ABD yaptırımlara son vermelidir

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’nin İran’a karşı uyguladığı yaptırımları eleştirerek yaptırımların yaptırımların, insanların haklarını çiğnemek anlamına geldiğini belirtti.

Ruhani: ABD yaptırımlara son vermelidir

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’nin İran’a karşı uyguladığı yaptırımları eleştirerek, "Şimdiki durum yaptırımların kırılması için daha uygundur. Amerikalılar defalarca önceki yönetimin yolunun yanlış olduğunu ve nükleer anlaşma ile taahhütlerine dönmek istediklerini ifade ettiler, ancak bu sözler bizim için yeterli değil ve pratik adımlarını bekliyoruz." dedi.

Ruhani "Yaptırımların son bulmasını ertelemek bir ihanettir. Herhangi bir akım, birey veya siyasi grup yaptırımların sona ermesini bir saat geciktirirse, bu İran ulusunun tarihine ihanet demektir." ifadelerine yer verdi.

Ruhani, ABD'nin 2018’de başlattığı ekonomik savaşın ülke için çok zor koşullar oluşturduğunu belirterek, yaptırımların, insanların haklarını çiğnemek anlamına geldiğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER