HaberlerDünyaRuhani: ABD yaptırımlara son vermelidir

Ruhani: ABD yaptırımlara son vermelidir

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’nin İran’a karşı uyguladığı yaptırımları eleştirerek yaptırımların yaptırımların, insanların haklarını çiğnemek anlamına geldiğini belirtti.

Ruhani: ABD yaptırımlara son vermelidir

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’nin İran’a karşı uyguladığı yaptırımları eleştirerek, "Şimdiki durum yaptırımların kırılması için daha uygundur. Amerikalılar defalarca önceki yönetimin yolunun yanlış olduğunu ve nükleer anlaşma ile taahhütlerine dönmek istediklerini ifade ettiler, ancak bu sözler bizim için yeterli değil ve pratik adımlarını bekliyoruz." dedi.

Ruhani "Yaptırımların son bulmasını ertelemek bir ihanettir. Herhangi bir akım, birey veya siyasi grup yaptırımların sona ermesini bir saat geciktirirse, bu İran ulusunun tarihine ihanet demektir." ifadelerine yer verdi.

Ruhani, ABD'nin 2018’de başlattığı ekonomik savaşın ülke için çok zor koşullar oluşturduğunu belirterek, yaptırımların, insanların haklarını çiğnemek anlamına geldiğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER