HaberlerDünyaRuhani: “ABD İran’a yönelik olarak neden olduğu sorunları telafi etmelidir”

Ruhani: “ABD İran’a yönelik olarak neden olduğu sorunları telafi etmelidir”

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "Bugüne kadar Biden yönetiminden iyi niyet görmedik. Tabii ki, sözleri değişti, fakat eylem daha önemli, pratikte ne yaptıklarını görmeliyiz." dedi.

Ruhani: “ABD İran’a yönelik olarak neden olduğu sorunları telafi etmelidir”

Yeni ABD hükümeti hakkında "Henüz Biden yönetiminden iyi niyet görmedik. Tabii ki, sözleri değişti, fakat eylem daha önemli; pratikte ne yaptıklarını görmeliyiz." diyen Ruhani, Washington yönetimine seslenerek, "Eğer yeni ABD yönetimi ileri sürdüğü ifadelerinde dürüstse, derhal yeni bir yola başlamalı ve neden oldukları sorunları telafi etmelidir." ifadesini kullandı.

Ruhani daha önce yaptığı konuşmada, İran'ın nükleer anlaşma konusunda ilk adımı atacak taraf olmayacağını belirtmişti.

ABD'nin eski Başkanı Trump, İran ile küresel güçler arasında imzalanan Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) olarak adlandırılan nükleer anlaşmadan 8 Mayıs 2018'de ülkesini tek taraflı çekerek, İran'a yönelik yaptırımları geri getirmiş ve yeni yaptırımlar uygulamaya başlamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER