HaberlerDünyaRuhani: "ABD altın fırsatı kaçırdı"

Ruhani: "ABD altın fırsatı kaçırdı"

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bugün İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı'nın ulusal projelerinin açılış töreninde yaptığı konuşmada gündemi değerlendirdi.

Ruhani: "ABD altın fırsatı kaçırdı"

ABD'nin İran'a karşı uyguladığı yaptırımlara değinen Cumhurbaşkanı Ruhani, "İslam Devrimi Lideri, ABD yaptırımları kaldırırsa, tüm yükümlülüklerimize geri döneceğimizi açıkça belirtmiştir. Bu anlaşma bölge ve tüm dünya için kazan-kazan anlaşmasıydı ama Amerikalılar bunun farkına varamadan altın fırsatı kaçırdılar ve süreci erteliyorlar." dedi.

Joe Biden hükümetini de eleştiren Ruhani "Bu yeni hükümet de gerçeklikten çok uzak. İran halkı başı dik ve dirençli bir halktır ve bundan sonra da direnecektir." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER