HaberlerDünyaRuhani: "ABD altın fırsatı kaçırdı"

Ruhani: "ABD altın fırsatı kaçırdı"

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bugün İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı'nın ulusal projelerinin açılış töreninde yaptığı konuşmada gündemi değerlendirdi.

Ruhani: "ABD altın fırsatı kaçırdı"

ABD'nin İran'a karşı uyguladığı yaptırımlara değinen Cumhurbaşkanı Ruhani, "İslam Devrimi Lideri, ABD yaptırımları kaldırırsa, tüm yükümlülüklerimize geri döneceğimizi açıkça belirtmiştir. Bu anlaşma bölge ve tüm dünya için kazan-kazan anlaşmasıydı ama Amerikalılar bunun farkına varamadan altın fırsatı kaçırdılar ve süreci erteliyorlar." dedi.

Joe Biden hükümetini de eleştiren Ruhani "Bu yeni hükümet de gerçeklikten çok uzak. İran halkı başı dik ve dirençli bir halktır ve bundan sonra da direnecektir." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER