HaberlerDünyaRomanya'da cumhurbaşkanı seçimleri için oy verme işlemi başladı

Romanya'da cumhurbaşkanı seçimleri için oy verme işlemi başladı

Romanya'da yaşayan Türk vatandaşları da cumhurbaşkanı seçimleri için sandık başına gitti.

Romanya'da cumhurbaşkanı seçimleri için oy verme işlemi başladı
Romanya'da yaşayan Türk vatandaşları da cumhurbaşkanı seçimleri için sandık başına gitti.

Başkent Bükreş'te ve Köstence'de açılan sandıklarda, gurbetçiler Cumhuriyet tarihinde ilk defa halk tarafından seçilecek cumhurbaşkanını belirlemek için, günün erken saatlerinden itibaren oy kullanmaya başladı.

Yerel saatle 08.00'da başlayan oy kullanma işlemleri, konsolosluk binasında açılan 3 sandıkta gerçekleştiriliyor. Girişte pasaport ve kimlik kontrolünden geçen vatandaşlar, oylarını özel hazırlanan paravanlarda kullandı. Zaman zaman bilgisayar sisteminde yaşanan aksaklıklar dolayısıyla gecikmeler oldu.

Seçimlere katılımın az olması dikkat çekerken, başkent Bükreş'te kayıtlı 5607 ve Köstence de kayıtlı 502 seçmenin olduğu bildirildi. Romanya'da seçimler için randevu alan kişi sayısı ise 617 olarak açıklandı.

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da toplam vaka 3 milyonu can kaybı 73 bini geçtiFransa'da toplam vaka 3 milyonu can kaybı 73 bini geçtiBrezilya'da futbolcuları taşıyan uçak düştü: 4 ölüBrezilya'da futbolcuları taşıyan uçak düştü: 4 ölüSiyonist işgal rejimi BAE'de büyükelçilik açtıSiyonist işgal rejimi BAE'de büyükelçilik açtıİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Azerbaycan açıklamasıİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Azerbaycan açıklamasıİtalya 11 bin Covid-19 vakası ve 299 ölüm bildirdiİtalya 11 bin Covid-19 vakası ve 299 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER