HaberlerDünyaRamazan ayında Mescid-i Aksa’ya yönelik "büyük tehlike" uyarısı

Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya yönelik "büyük tehlike" uyarısı

Mescid-i Aksa murabıtı Henadi Halevani, önümüzdeki Ramazan ayında mübarek Mescid-i Aksa'yı hedef alan tehlikeli planlar konusunda uyarıda bulunarak, çok geç olmadan bu planlara karşı harekete geçilmesi çağrısı yaptı.

Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya yönelik "büyük tehlike" uyarısı

Halevani, "Tapınak Grupları" olarak adlandırılan siyonist örgütlerin, Ramazan’ın 28’ine denk gelen ve Kudüs Günü olarak adlandırdıkları kutlamalar için baskın düzenleme çağrıları yaptıklarını, bu nedenle Mescid-i Aksa’nın büyük tehlike altında olduğunu belirtti.

Tapınak (Heykel) gruplarının, Mescidi Aksa’yı zaman ve mekân yönünden bölme planlarının uzantısı mahiyetinde Aksa’yı Yahudileştirmek ve işgal etmek için her tarihi veya dini bayramı istismar ettiği kaydedildi.

Halevani, Tapınak gruplarının bu günlerde en aşırılık yanlısı liderlerden yedisinin son seçimlerde mecliste sandalye kazanmasından yararlanmaya çalıştıklarını belirtti.

Tapınak grupları, gençlik örgütlerini ve Yahudi dini okullarını, Ramazan'ın 28’ine denk gelen 10 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşecek olan Kudüs Günü’ndeki baskının nasıl organize edileceğini görüşmek için bir hazırlık programına davet etti.

Bu etkinlik yarın Kudüs'ün batısında gerçekleşecek. İlk kez Mescid-i Aksa’ya yönelik bir baskın için bu büyüklükte bir hazırlık konferansı çağrısı yapılıyor.

Söz konusu konferans etkinliğinde siyonist rejimin hahamları ve bakanları konuşma yapacak.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER