HaberlerDünyaPutin: Ukrayna ordusunun yaptığı Nazileri hatırlatıyor

Putin: Ukrayna ordusunun yaptığı Nazileri hatırlatıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna ordusunun askeri operasyonlarını Alman Nazi birliklerinin uygulamalarına benzetti.

Putin: Ukrayna ordusunun yaptığı Nazileri hatırlatıyor
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna ordusunun askeri operasyonlarını Alman Nazi birliklerinin uygulamalarına benzetti.

Moskova’ya yakın Tver bölgesinde 10.Rusya geneli gençlik forumu Seliger-2014’e katılan Putin, Ukrayna ile ilgili çeşitli soruları yanıtladı. Ukrayna’nın doğusunda yaşananları facia olarak değerlendiren Rusya Devlet Başkanı, Ukrayna askerlerinin faaliyetlerini tıpkı İkinci Dünya Savaşı’nda Sovyet topraklarında Nazilerin uyguladığı taktiklere benzetti.

Putin, “Üzücü olan tüm bunlar bana İkinci Dünya Savaşı’nı hatırlatıyor. O dönem Alman Nazi işgalcileri kentlerimizi, örneğin Leningrad’ı (yeni adı St.Petersburg) kuşatarak direkt yerleşim tesislerini ve orada oturan halkı hedef alıyor, saldırıyordu. Görüyorsunuz ne durumlara düştük? Bu korkunç, bu facia.” dedi.

Putin, Ukrayna ordusunun saldırılarına karşılık veren Rus yanlısı milislerin operasyonlarını da anlayışla karşıladıklarını vurgulayarak, “Milisler, insanların öldürülmemesi için kentleri hedef alan top ve diğer saldırı araçlarının bölgeden uzaklaştırılmasını amaçlıyor.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER