HaberlerDünyaPutin 'Kızıl Yıldız'ın onursal başkanı olacak

Putin 'Kızıl Yıldız'ın onursal başkanı olacak

Sırbistan medyasına göre Avrupa'nın en güçlü futbol takımlarından Kızıl Yıldız'ın yeni sahibi Rus şirket Gazprom. Yeni onursal başkanı ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin...

Putin 'Kızıl Yıldız'ın onursal başkanı olacak

Sırbistan'ın şampiyon futbol takımı Kızıl Yıldız önümüzdeki günlerde özelleştiriliyor. Sırbistan gazetesi Blic'in haberine göre yeni sahibi Rusya'nın en büyük şirketi doğalgaz dağıtıcısı Gazprom. Habere göre şirket bu işbirliğine 100 milyon euro yatırımda bulunacak.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de kulübün onursal başkanı olacağı aktarılıyor. Putin, Belgrad'ın 70'inci kurtululşu yıldönümü sebebiyle 19 Ekim'de Sırbistan'a gelecek ve geçmişte Avrupa Şampiyonu olan Kızıl Yıldız'ın 'tarihinde yeni bir sayfayı ne zaman açacağı' belli olacak.

Rus devi Gazprom 2010 yılından beri Kızıl Yıldız kulübünün ana sponsoru, sözleşmeleri de 2015'te sona eriyor. 2011 yılında Kızıl Yıldız'ın 'onursal üyesi' olan Putin de ünvanını 'onursal başkanlığa' taşıyor.

Rus şirket kulübün üzerinden yüzde yüzlük mülkiyet hakkı talep ediyor. Buna Kızıl Yıldız stadının arazisine sahip olmak da dahil.

Blic gazetesinin haberine göre, Sırbistan devleti tazminat bedeli olarak 40 milyon euro alacak, 20 milyonu takımın arazileri için Belgrad Belediyesi'ne gidecek, kulübün borçları için de Gazprom 40 milyon euro ayıracak. Ruslar aynı zamanda takım yönetimine kendi istedikleri kişileri getirecek. (rsfmradio)

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor
SIRADAKİ HABER