HaberlerDünyaPutin: Kimseyi tehdit etmiyoruz, jeopolitik oyunda yoğuz

Putin: Kimseyi tehdit etmiyoruz, jeopolitik oyunda yoğuz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kimseyi tehdit etmediklerini, dışarıdan yapılan tüm müdahalelere rağmen jeopolitik oyun ve çatışmalara girmeyeceklerini söyledi.Rus ordusunun gelişimi ile ilgili üst düzey komutanlarla bir görüşme yapan...

Putin: Kimseyi tehdit etmiyoruz, jeopolitik oyunda yoğuz
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kimseyi tehdit etmediklerini, dışarıdan yapılan tüm müdahalelere rağmen jeopolitik oyun ve çatışmalara girmeyeceklerini söyledi.

Rus ordusunun gelişimi ile ilgili üst düzey komutanlarla bir görüşme yapan Putin, “Biz kimseyi tehdit etmiyoruz. Dışarıdan tüm çabalara rağmen herhangi bir jeopolitik oyuna, entrikaya veya çatışmaya girme niyetinde değiliz.” dedi.

Rusya’nın toprak bütünlüğü, egemenliği ve müttefiklerinin güvenliğini korumak zorunda olduğunu ifade eden Rus lider, ülke savunması ile ilgili konularda tüm devlet birimlerinin uyumlu bir yaklaşım içinde olmasının önemine değindi.

Putin Ocak 2013’te Savunma Planı’nın onaylandığını buna göre ortak askeri planlanma sisteminin oluşturulduğunu vurguladı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER