HaberlerDünyaPutin'den Joe Biden'a tebrik

Putin'den Joe Biden'a tebrik

​Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 3 Kasım seçimlerinin ardından dün gece Seçiciler Kurulunun oylarıyla resmen ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ı tebrik etti.

Putin'den Joe Biden'a tebrik

Rus makamlarınca yapılan açıklamada, Putin'in Biden'ı tebrik ettiği ve Putin'in "Temasta olmaya hazırım" denildi.

Seçiciler Kurulunun nihai kararını beklediğini söyleyerek şimdiye kadar Biden’ı tebrik etmeyen Putin, "Küresel güvenlik ve istikrar için çok özel bir sorumluluğu olan Rusya ve ABD’nin farklılıklarına rağmen Dünya’nın karşılaştığı birçok problem ve zorluğu çözmek için çalışacağına güveniyorum. Seçilmiş başkana başarılar diliyorum" ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER