HaberlerDünyaPutin'den Joe Biden'a tebrik

Putin'den Joe Biden'a tebrik

​Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 3 Kasım seçimlerinin ardından dün gece Seçiciler Kurulunun oylarıyla resmen ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ı tebrik etti.

Putin'den Joe Biden'a tebrik

Rus makamlarınca yapılan açıklamada, Putin'in Biden'ı tebrik ettiği ve Putin'in "Temasta olmaya hazırım" denildi.

Seçiciler Kurulunun nihai kararını beklediğini söyleyerek şimdiye kadar Biden’ı tebrik etmeyen Putin, "Küresel güvenlik ve istikrar için çok özel bir sorumluluğu olan Rusya ve ABD’nin farklılıklarına rağmen Dünya’nın karşılaştığı birçok problem ve zorluğu çözmek için çalışacağına güveniyorum. Seçilmiş başkana başarılar diliyorum" ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER