HaberlerDünyaPutin'den "Dağlık Karabağ, Azerbaycan'ın ayrılmaz bir parçası" açıklaması

Putin'den "Dağlık Karabağ, Azerbaycan'ın ayrılmaz bir parçası" açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dağlık Karabağ ile ilgili yaptığı açıklamada, bölgenin Azerbaycan topraklarının ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.

Putin'den "Dağlık Karabağ, Azerbaycan'ın ayrılmaz bir parçası" açıklaması

Putin, "Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) antlaşması, bu antlaşmanın bir üye devletinin topraklarına saldırılması durumunda karşılıklı yardım öngörüyor. Ermenistan Cumhuriyeti topraklarına hiç kimse saldırmadı ve bu bize çatışmalara doğrudan katılma hakkı vermedi." İfadelerine yer verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan 10 Kasım'da, Dağlık Karabağ'da 27 Eylül'den beri devam eden çatışmaların durması için bir anlaşma imzalamıştı.

Anlaşma gereğince Dağlık Karabağ'ın Azerbaycan'ın kontrolüne devredilmesi, tarafların esir takası gerçekleştirmesi, temas hattı ve Karabağ'ı Ermenistan'a bağlayan Laçin koridoruna Rus barış gücünün konuşlanması öngörülüyor.

İLGİLİ HABERLER

Peru'da 5,5 büyüklüğünde depremPeru'da 5,5 büyüklüğünde depremDünya genelinde her gün yaklaşık 1 milyon kişi Coronavirus'e yakalanıyorDünya genelinde her gün yaklaşık 1 milyon kişi Coronavirus'e yakalanıyorSiyonist işgal rejimi Kudüs'ün statüsünü değiştirmeye hız verdiSiyonist işgal rejimi Kudüs'ün statüsünü değiştirmeye hız verdiİran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyinİran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyinTürkiye Covid-19 aşısında üçüncü adıma geçiyorTürkiye Covid-19 aşısında üçüncü adıma geçiyor
SIRADAKİ HABER