HaberlerDünyaPutin’den 2020 yorumu “2. Dünya Savaşı’ndan sonra küresel ekonominin gördüğü en kötü yıl”

Putin’den 2020 yorumu “2. Dünya Savaşı’ndan sonra küresel ekonominin gördüğü en kötü yıl”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2020 yılının küresel ekonomi için İkinci Dünya Savaşı’nın bitmesinden bu yana görülen en kötü yıl olduğunu söyledi.

Putin’den 2020 yorumu “2. Dünya Savaşı’ndan sonra küresel ekonominin gördüğü en kötü yıl”

Küresel GYSİH’in 2020’de yüzde 3,5 azaldığını belirten Putin, bunun salgın nedeniyle zaruri olarak uygulanan yasakların iş yapmayı ve ekonominin dinamiklerini genel olarak etkilemesinden kaynaklandığını söyledi.

Putin ayrıca gerilemenin üstesinden gelinebildiğini de kaydederek, bunun iç talep dinamikleri ve işsizlik oranının azalmasından anlaşılabildiğini belirtti.

Putin'e göre, iş dünyası ve ekonomi alanlarının vaktinde desteklenmesi krizin üstesinden gelinebilmesini sağladı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER