HaberlerDünyaPutin’den 2020 yorumu “2. Dünya Savaşı’ndan sonra küresel ekonominin gördüğü en kötü yıl”

Putin’den 2020 yorumu “2. Dünya Savaşı’ndan sonra küresel ekonominin gördüğü en kötü yıl”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2020 yılının küresel ekonomi için İkinci Dünya Savaşı’nın bitmesinden bu yana görülen en kötü yıl olduğunu söyledi.

Putin’den 2020 yorumu “2. Dünya Savaşı’ndan sonra küresel ekonominin gördüğü en kötü yıl”

Küresel GYSİH’in 2020’de yüzde 3,5 azaldığını belirten Putin, bunun salgın nedeniyle zaruri olarak uygulanan yasakların iş yapmayı ve ekonominin dinamiklerini genel olarak etkilemesinden kaynaklandığını söyledi.

Putin ayrıca gerilemenin üstesinden gelinebildiğini de kaydederek, bunun iç talep dinamikleri ve işsizlik oranının azalmasından anlaşılabildiğini belirtti.

Putin'e göre, iş dünyası ve ekonomi alanlarının vaktinde desteklenmesi krizin üstesinden gelinebilmesini sağladı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER