HaberlerDünyaPortekiz'deki hayvan katliamı tepkilere neden oldu

Portekiz'deki hayvan katliamı tepkilere neden oldu

​Portekiz'de avcılar, iki günde 540 yabani hayvanı katletti. Yaptıkları katliamı sosyal medya hesaplarından paylaşan avcılar, hayvanseverlerin tepkisini çekti.

Portekiz'deki hayvan katliamı tepkilere neden oldu

İspanyol avcılar, Portekiz'in orta kesimindeki Torre de Bela av bölgesi yakınlarında bulunan Azambuja'da  iki gün içinde 540 vahşi geyiği katletti.

Bölgedeki geyik popülasyonunun büyük ölçüde yok olduğunu belirten Portekiz Çevre Bakanı João Fernandesı, "Hayvanları ayırt etmeden yapılan bu kıyımın, biyoçeşitlilik ve ekosisteme katkısı olabilecek bir pratik olan avcılıkla ilgisi yoktur" diyerek olayı kınadı.

Fernandesı, katliamı yapan 16 İspanyol avcının cezalandırılması gerektiğini belirtti.  

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER