HaberlerDünyaPortekiz'de Covid-19 kaynaklı vaka ve ölü sayısında en yüksek rakamlara ulaşıldı

Portekiz'de Covid-19 kaynaklı vaka ve ölü sayısında en yüksek rakamlara ulaşıldı

Portekiz'de Covid-19 salgınının başlamasından bu yana yeni vaka ve can kaybında en yüksek sayılar açıklandı.

Portekiz'de Covid-19 kaynaklı vaka ve ölü sayısında en yüksek rakamlara ulaşıldı

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, son 24 saatte 166 kişi Covid-19 nedeni ile hayatını kaybederken, 10 bin 947 yeni vaka tespit edildi. Ülkede Covid-19'dan ölenlerin sayısı 8 bin 709'a, toplam vaka sayısı ise 539 bin 416'ya çıktı.

Portekiz'de 9 Kasım'dan bu yana uygulanan ve 30 Ocak'a kadar uzatılan OHAL kapsamında salgının yoğun görüldüğü yerlerde serbest dolaşım kısıtlamaları getirilip, restoran ve alışveriş merkezlerinin çalışma saatleri sınırlandırılmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Fransa’da son 4 ayın günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildiFransa’da son 4 ayın günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildiSiyonist işgal rejimi Filistinli 5 genç kızı alıkoyduSiyonist işgal rejimi Filistinli 5 genç kızı alıkoyduYunanistan’da Covid-19 aşısı olanlarda 5 ağır yan etki görüldüYunanistan’da Covid-19 aşısı olanlarda 5 ağır yan etki görüldüABD'de bir günde 2 bin 255 kişi daha Covid-19'dan öldüABD'de bir günde 2 bin 255 kişi daha Covid-19'dan öldüÇin: İran'a yönelik uygulanan yaptırımlar kaldırılmalıÇin: İran'a yönelik uygulanan yaptırımlar kaldırılmalı
SIRADAKİ HABER