HaberlerDünyaPoroşenko, Ukrayna parlamentosunu feshetti

Poroşenko, Ukrayna parlamentosunu feshetti

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, halka seslenişinde, Ukrayna parlamentosunu feshettiğini ve erken seçimlerin 26 Ekim’de yapılacağını söyledi. Konuya ilişkin Poroşenko’nun açıklaması, cumhurbaşkanlığının resmi sitesinde de yayınlandı.

Poroşenko, Ukrayna parlamentosunu feshetti
Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, halka seslenişinde, Ukrayna parlamentosunu feshettiğini ve erken seçimlerin 26 Ekim’de yapılacağını söyledi.

Konuya ilişkin Poroşenko’nun açıklaması, cumhurbaşkanlığının resmi sitesinde de yayınlandı.

Poroşenko fesih gerekçesini, hâlihazırdaki parlamentonun aldığı dikta rejimi kararları nedeniyle ülkenin karışması olarak açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER