HaberlerDünyaPolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülke

Polonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülke

Polonya'da Anayasa Mahkemesi'nin kürtaj yaptırma koşullarını zorlaştıran kararı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Polonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülke

Polonya'da Anayasa Mahkemesi'nin aldığı kürtaj yaptırmayı zorlaştıran kararı yürürlüğe girdi. Mahkeme, 22 Ekim 2020 tarihinde verdiği kararda da ağır doğum kusuru taşıyan ceninlerin kürtaj yoluyla alınmasının anayasaya aykırı olduğuna hükmetmişti. Polonya hükümeti, mahkemenin aldığı bu kararı resmi gazetenin dünkü sayısında yayımlayarak yürürlüğe soktu.

Polonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülke. Kadınlar hamileliği ancak kendi hayatlarının tehlikeye girmesi gibi durumlarda sona erdirebiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Ruhani: "Yeni ABD yönetimi yaptırımları kaldırmalıdır"Ruhani: "Yeni ABD yönetimi yaptırımları kaldırmalıdır"DSÖ: Zengin ülkeler aşı depolayarak yoksul ülkelere göndermemekte ısrar ediyorDSÖ: Zengin ülkeler aşı depolayarak yoksul ülkelere göndermemekte ısrar ediyorABD'nin Ayn el-Esed üssüne yeni saldırıABD'nin Ayn el-Esed üssüne yeni saldırıBolivya'da otobüs kazası: 21 ölüBolivya'da otobüs kazası: 21 ölüABD Navalnıy’ın zehirlenmesi ile ilgili olarak 7 Rus yetkiliyi yaptırım listesine aldıABD Navalnıy’ın zehirlenmesi ile ilgili olarak 7 Rus yetkiliyi yaptırım listesine aldı
SIRADAKİ HABER