HaberlerDünyaPKK Peşmerge güçlerine saldırdı

PKK Peşmerge güçlerine saldırdı

PKK mensuplarının Duhok'un Amedi ilçesi yakınlarında Peşmerge güçlerine düzenlediği saldırıda bir peşmerge hayatını kaybetti, 3 PKK mensubu ağır yaralandı.

PKK Peşmerge güçlerine saldırdı

Olay, dün gece geç saatlerde Amedi'ye bağlı Derişe köyünde meydana geldi.

PKK mensuplarının, Amedi'ye bağlı Derişe köyünde bir Peşmerge noktasından araçla izinsiz geçmeye çalıştıkları ve Peşmerge güçlerine ateş açtıkları belirtildi.

Saldırıda Cehat Abdurrahman isimli Peşmerge'nin hayatını kaybettiği, 3 PKK mensubunun ağır yaralandığı aktarıldı.

PKK mensupları 4 Kasım'da da Amedi ilçesine bağlı Çemanke nahiyesinde bir Peşmerge'yi öldürmüş, 3 Peşmerge'yi yaralamıştı. Aynı günün akşamında ise aynı nahiyede, petrol ve gaz güvenliğinden sorumlu 2 polis PKK saldırısı sonucu yaralanmıştı.

PKK, 5 Kasım'da da petrol ve gaz güvenliğinden sorumlu polislere saldırı düzenlemişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER