HaberlerDünyaPKK Peşmerge güçlerine saldırdı

PKK Peşmerge güçlerine saldırdı

PKK mensuplarının Duhok'un Amedi ilçesi yakınlarında Peşmerge güçlerine düzenlediği saldırıda bir peşmerge hayatını kaybetti, 3 PKK mensubu ağır yaralandı.

PKK Peşmerge güçlerine saldırdı

Olay, dün gece geç saatlerde Amedi'ye bağlı Derişe köyünde meydana geldi.

PKK mensuplarının, Amedi'ye bağlı Derişe köyünde bir Peşmerge noktasından araçla izinsiz geçmeye çalıştıkları ve Peşmerge güçlerine ateş açtıkları belirtildi.

Saldırıda Cehat Abdurrahman isimli Peşmerge'nin hayatını kaybettiği, 3 PKK mensubunun ağır yaralandığı aktarıldı.

PKK mensupları 4 Kasım'da da Amedi ilçesine bağlı Çemanke nahiyesinde bir Peşmerge'yi öldürmüş, 3 Peşmerge'yi yaralamıştı. Aynı günün akşamında ise aynı nahiyede, petrol ve gaz güvenliğinden sorumlu 2 polis PKK saldırısı sonucu yaralanmıştı.

PKK, 5 Kasım'da da petrol ve gaz güvenliğinden sorumlu polislere saldırı düzenlemişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER