HaberlerDünyaPKK Peşmerge güçlerine saldırdı

PKK Peşmerge güçlerine saldırdı

PKK mensuplarının Duhok'un Amedi ilçesi yakınlarında Peşmerge güçlerine düzenlediği saldırıda bir peşmerge hayatını kaybetti, 3 PKK mensubu ağır yaralandı.

PKK Peşmerge güçlerine saldırdı

Olay, dün gece geç saatlerde Amedi'ye bağlı Derişe köyünde meydana geldi.

PKK mensuplarının, Amedi'ye bağlı Derişe köyünde bir Peşmerge noktasından araçla izinsiz geçmeye çalıştıkları ve Peşmerge güçlerine ateş açtıkları belirtildi.

Saldırıda Cehat Abdurrahman isimli Peşmerge'nin hayatını kaybettiği, 3 PKK mensubunun ağır yaralandığı aktarıldı.

PKK mensupları 4 Kasım'da da Amedi ilçesine bağlı Çemanke nahiyesinde bir Peşmerge'yi öldürmüş, 3 Peşmerge'yi yaralamıştı. Aynı günün akşamında ise aynı nahiyede, petrol ve gaz güvenliğinden sorumlu 2 polis PKK saldırısı sonucu yaralanmıştı.

PKK, 5 Kasım'da da petrol ve gaz güvenliğinden sorumlu polislere saldırı düzenlemişti.

İLGİLİ HABERLER

Dünya genelinde her gün yaklaşık 1 milyon kişi Coronavirus'e yakalanıyorDünya genelinde her gün yaklaşık 1 milyon kişi Coronavirus'e yakalanıyorSiyonist işgal rejimi Kudüs'ün statüsünü değiştirmeye hız verdiSiyonist işgal rejimi Kudüs'ün statüsünü değiştirmeye hız verdiİran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyinİran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyinTürkiye Covid-19 aşısında üçüncü adıma geçiyorTürkiye Covid-19 aşısında üçüncü adıma geçiyorFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 316 ölüm bildirdiFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 316 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER