HaberlerDünyaPKK'nin Erbil'de yola döşediği bombalar etkisiz hale getirildi

PKK'nin Erbil'de yola döşediği bombalar etkisiz hale getirildi

Kürdistan Bölgesi'nin başkenti Erbil'in Sidekan nahiyesinde, PKK'nin anayola tuzakladığı bombaların yoldan geçenler tarafından fark edilmesiyle büyük bir facianın yaşanmasının önüne geçilmiş oldu.

PKK'nin Erbil'de yola döşediği bombalar etkisiz hale getirildi

Başkent Erbil'in Soran ilçesine bağlı Sidekan nahiyesinde, sivillerin kullandığı ana yola PKK tarafından tuzaklanan bombaların fark edilmesiyle büyük bir facia önlenmiş oldu.

Yerel yetkililer, yola tuzaklanan bombaların her birinin 10'ar kilodan oluştuğunu ve anayolun altından geçen su kanallarına konulduğunu belirtti.

Büyük bir facia yaşanmasına neden olacak büyüklükteki TNT'lerin sadece sivillerin kullandığı ana yola PKK tarafından döşendiği kaydedildi.

Bombaların, yoldan geçenlerin dikkati sayesinde fark edildiği ve durumun güvenlik güçlerine haber verildiği öğrenildi.

İmha ekiplerinin olay yerine gelmesiyle sivillere zarar vermeden bombaların güvenli bir şekilde etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

ABD'nin Virginia eyaletinde silahlı gruplar sokaklara indiABD'nin Virginia eyaletinde silahlı gruplar sokaklara indiRusya’da bir kayak merkezine düşen çığın altında 12 kişi kaldıRusya’da bir kayak merkezine düşen çığın altında 12 kişi kaldıFransa'da Covid-19 nedeniyle ölü sayısı 70 bini geçtiFransa'da Covid-19 nedeniyle ölü sayısı 70 bini geçtiArtan vakalar nedeni ile Venezuela'da bir hafta karantina uygulanacakArtan vakalar nedeni ile Venezuela'da bir hafta karantina uygulanacakSiyonist işgal rejimi 2020 yılında Filistinli gazetecilere yönelik 490 hak ihlali yaptıSiyonist işgal rejimi 2020 yılında Filistinli gazetecilere yönelik 490 hak ihlali yaptı
SIRADAKİ HABER