HaberlerDünyaPeşmerge'den dost ateşi: Kanadalı 1 asker öldü, 3 asker yaralandı

Peşmerge'den dost ateşi: Kanadalı 1 asker öldü, 3 asker yaralandı

Kuzey Irak'ta Peşmerge güçlerine danışmanlık desteği veren koalisyon askerlerine dost ateşi açıldığı belirtildi.Terör örgütü IŞİD'e karşı ABD önderliğinde başlatılan misyonun Facebook hesabından yapılan açıklamada, dün meydana...

Peşmerge'den dost ateşi: Kanadalı 1 asker öldü, 3 asker yaralandı
Kuzey Irak'ta Peşmerge güçlerine danışmanlık desteği veren koalisyon askerlerine dost ateşi açıldığı belirtildi.

Terör örgütü IŞİD'e karşı ABD önderliğinde başlatılan misyonun Facebook hesabından yapılan açıklamada, dün meydana gelen olayda yaralanan 4 askerden birinin kurtarılamadığı kaydedildi.

Kanada Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise cephedeki gözetleme mevzilerinden dönen askerlerinin Peşmerge güçleri tarafından yanlışlıkla hedef alındığı belirtildi.

Irak askerlerine eğitim verme misyonuyla bölgeye giden Kanada askerleri, IŞİD üyeleri ile de en az 3 kez çatışmıştı. 70 kadar Kanada askeri, 6 aylığına bölgeye gitmişti. Misyonun süresinin uzatılması konusunda birkaç ay içinde karar verilmesi bekleniyor. Kanada'ya ait 6 savaş uçağı da IŞİD'e karşı düzenlenen hava saldırılarına katılıyor.

İLGİLİ HABERLER

İzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattıİzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattıEndonezya'da Merapi Yanardağı'nda son 9 yılın en büyük patlamaları yaşandıEndonezya'da Merapi Yanardağı'nda son 9 yılın en büyük patlamaları yaşandıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiPolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkePolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülke
SIRADAKİ HABER