HaberlerDünyaPeşmerge: Esirlerimize yapılan muamelenin bedeli ağır olacak

Peşmerge: Esirlerimize yapılan muamelenin bedeli ağır olacak

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Peşmerge Bakanlığı, Irak- Şam İslam Devleti(IŞİD) militanları tarafından esir alınan Peşmerge'lere yapılan her türlü kötü muamelenin ağır bedeli olacağını açıkladı.Geçtiğimiz günlerde IŞİD'e yakın internet sitelerinde esir alınan 25 Peşmerge'nin görüntüleri yayınlamıştı. Görüntülerde bir Peşmerge'nin başı bıçakla kesilerek öldürülmüştü. Peşmerge Bakanlığı olayda 2 gün sonra sessizliğini bozdu.IŞİD'in esirlere yaptığı muamelenin insanlık dışı olduğunu ifade eden P

Peşmerge: Esirlerimize yapılan muamelenin bedeli ağır olacak
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Peşmerge Bakanlığı, Irak- Şam İslam Devleti(IŞİD) militanları tarafından esir alınan Peşmerge'lere yapılan her türlü kötü muamelenin ağır bedeli olacağını açıkladı.
Geçtiğimiz günlerde IŞİD'e yakın internet sitelerinde esir alınan 25 Peşmerge'nin görüntüleri yayınlamıştı. Görüntülerde bir Peşmerge'nin başı bıçakla kesilerek öldürülmüştü. Peşmerge Bakanlığı olayda 2 gün sonra sessizliğini bozdu.
IŞİD'in esirlere yaptığı muamelenin insanlık dışı olduğunu ifade eden Peşmerge Bakanlığı, er geç bunun hesabını soracaklarının altını çizdi.
Peşmerge Bakanlığı:" Kahraman Peşmergelerimizden birkaç kişi yanlışlıkla IŞİD'in pusularına düşmüştür. Peşmergeye yapılan muamele tüm insani ve dini değerlerden uzaktır. Herkes bilsin ki bu muamelenin ağır bir bedeli vardır ve bunu ödeteceğiz." ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER