HaberlerDünyaPDK: PKK/KCK kaos ve istikrarsızlığa neden oluyor

PDK: PKK/KCK kaos ve istikrarsızlığa neden oluyor

Kürdistan Demokrat Partisi (PDK) Sözcüsü Mahmud Muhammed, KPK/KCK tarafından öne sürülen iddiayı reddederek PDK'nin Türkiye ile PKK arasındaki çatışmayla ilişkisinin olmadığını aksine PKK'nin kaos ve istikrarsızlık kaynağı olduğunu belirtti.

PDK: PKK/KCK kaos ve istikrarsızlığa neden oluyor

PDK Sözcüsü Muhammed, PKK'nin Türkiye ordusunu Kürdistan Bölgesi topraklarına çekerek kaos ve istikrarsızlığa neden olduğunu kaydetti.

PKK'nin temelsiz açıklamalarda bulunduğunu aktaran Muhammed, söz konusu temelsiz iddiaları reddettiklerini sözlerine ekleyerek açıklamasını şöyle sürdürdü:

PDK'nin bu savaşlarla hiçbir ilgisinin olmadığını vurguluyoruz. Savaş yapıp yapmaması konusunda da PKK'nin de yolunu kapatmış değiliz. Bu temelsiz iddiaları bırakın. PKK çok iyi bilmektedir ki eğer PDK'nin savaşta eli olsaydı PKK çok zor bir durumda olurdu.

İstikrarsızlığın en iyi çözümü PKK’nin belasını Kürdistan Bölgesinden uzak tutması ve Kürdistan Bölgesi halkının yaşamının çökmesine neden olmaktan vazgeçmesidir.

KCK, PKK'ye yönelik operasyonlarda Kürdistan Demokrat Partisinin TSK ile ortak hareket ettiğini iddia etmişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER