HaberlerDünyaPDK: PKK/KCK kaos ve istikrarsızlığa neden oluyor

PDK: PKK/KCK kaos ve istikrarsızlığa neden oluyor

Kürdistan Demokrat Partisi (PDK) Sözcüsü Mahmud Muhammed, KPK/KCK tarafından öne sürülen iddiayı reddederek PDK'nin Türkiye ile PKK arasındaki çatışmayla ilişkisinin olmadığını aksine PKK'nin kaos ve istikrarsızlık kaynağı olduğunu belirtti.

PDK: PKK/KCK kaos ve istikrarsızlığa neden oluyor

PDK Sözcüsü Muhammed, PKK'nin Türkiye ordusunu Kürdistan Bölgesi topraklarına çekerek kaos ve istikrarsızlığa neden olduğunu kaydetti.

PKK'nin temelsiz açıklamalarda bulunduğunu aktaran Muhammed, söz konusu temelsiz iddiaları reddettiklerini sözlerine ekleyerek açıklamasını şöyle sürdürdü:

PDK'nin bu savaşlarla hiçbir ilgisinin olmadığını vurguluyoruz. Savaş yapıp yapmaması konusunda da PKK'nin de yolunu kapatmış değiliz. Bu temelsiz iddiaları bırakın. PKK çok iyi bilmektedir ki eğer PDK'nin savaşta eli olsaydı PKK çok zor bir durumda olurdu.

İstikrarsızlığın en iyi çözümü PKK’nin belasını Kürdistan Bölgesinden uzak tutması ve Kürdistan Bölgesi halkının yaşamının çökmesine neden olmaktan vazgeçmesidir.

KCK, PKK'ye yönelik operasyonlarda Kürdistan Demokrat Partisinin TSK ile ortak hareket ettiğini iddia etmişti.

İLGİLİ HABERLER

Yemen'de göçmenlerin tutulduğu merkezde yangın: 8 ölü 170 yaralıYemen'de göçmenlerin tutulduğu merkezde yangın: 8 ölü 170 yaralıEkvator Ginesi'de 4 büyük patlama: 300'den fazla yaralıEkvator Ginesi'de 4 büyük patlama: 300'den fazla yaralıFilistin Vakıflar Bakanlığından "Dünya Kudüs Haftası"na destek çağrısıFilistin Vakıflar Bakanlığından "Dünya Kudüs Haftası"na destek çağrısıİran Cumhurbaşkanı Ruhani'den "nükleer anlaşma" açıklamasıİran Cumhurbaşkanı Ruhani'den "nükleer anlaşma" açıklamasıABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyor
SIRADAKİ HABER