HaberlerDünyaPaşinyan 20 Haziran'da erken seçime gideceklerini açıkladı

Paşinyan 20 Haziran'da erken seçime gideceklerini açıkladı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, erken seçimlerin 20 Haziran'da yapılacağını duyurdu.

Paşinyan 20 Haziran'da erken seçime gideceklerini açıkladı

Ermenistan'da ordunun Başbakan Nikol Paşinyan'a istifa etmesi için muhtıra vermesiyle başlayan siyasi krizde muhalefet, Paşinyan'ın görevden ayrılması şartı ile erken seçime gidilmesini istemişti.

Başbakan Nikol Paşinyan, Dağlık Karabağ bölgesinde Ermeni ve Azeri güçleri arasında altı hafta süren savaştan sonra ateşkesi kabul ettiği geçtiğimiz Kasım ayından bu yana istifa çağrılarıyla karşı karşıya kalmıştı.

Genelkurmay Başkanı Gasparyan ve üst düzey komutanlar, 25 Şubat'ta Başbakan Paşinyan'ı istifaya çağıran bir bildiriye imza atarak, Paşinyan'a muhtıra vermişti.

Paşinyan, hemen Genelkurmay Başkanı Gasparyan'ı görevden aldığını duyurmuştu.

Muhalefet yanlısı tutum sergileyen Cumhurbaşkanı Sarkisyan, Gasparyan'ın görevden alınmasına ilişkin kararnameyi imzalamamıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER