HaberlerDünyaPapa: IŞİD'le diyalog kapısını kapatmayın

Papa: IŞİD'le diyalog kapısını kapatmayın

Papa Françesko, IŞİD militanları ile diyalog kurmak neredeyse imkansız da olsa kapının kapatılmaması gerektiğini söyledi.Strasbourg'daki temaslarının ardından Vatikan'a dönerken uçakta açıklama yapan Papa Françesko, "Asla, 'her şey...

Papa: IŞİD'le diyalog kapısını kapatmayın
Papa Françesko, IŞİD militanları ile diyalog kurmak neredeyse imkansız da olsa kapının kapatılmaması gerektiğini söyledi.

Strasbourg'daki temaslarının ardından Vatikan'a dönerken uçakta açıklama yapan Papa Françesko, "Asla, 'her şey bitti' demem. Belki diyalog kurulamaz ama hiçbir zaman kapıyı kapatmazsınız." dedi.

Papa ayrıca, 'haksız saldırganlara' karşı savaşmanın meşru olduğunu söyledi fakat bunun için uluslararası mutabakata ihtiyaç olduğunu vurguladı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER