HaberlerDünyaPapa: Akdeniz’in toplu mezar olmasının önüne geçin

Papa: Akdeniz’in toplu mezar olmasının önüne geçin

Papa Françesko, Avrupalı liderlerden, kıtaya deniz yoluyla gelmeye çalışırken hayatlarını riske atan mültecilere daha fazla yardım etmelerini istedi. Papa, “Akdeniz’in toplu mezar olmasına ‘dur’ deyin.” şeklinde konuştu. Arjantinli...

Papa: Akdeniz’in toplu mezar olmasının önüne geçin
Papa Françesko, Avrupalı liderlerden, kıtaya deniz yoluyla gelmeye çalışırken hayatlarını riske atan mültecilere daha fazla yardım etmelerini istedi. Papa, “Akdeniz’in toplu mezar olmasına ‘dur’ deyin.” şeklinde konuştu. Arjantinli Papa, seçildikten sonra ilk ziyaretini de göçmenlerin ilk duraklarından olan İtalya’nın Lampedusa adasına yapmıştı.

Papa Françesko, her gün Avrupa kıyılarına gelen teknelerin hüsnükabul ve yardım bekleyen kadın ve erkeklerle dolu olduğuna dikkat çekti ve Avrupa güçlerinin mültecileri, insan kaçakçılarının acımasızlığından korumak için önlem almasını istedi.

Avrupa Parlamentosu’na ilk kez hitap eden Papa Françesko, Avrupa’da istihdam imkanları oluşturulmasının önemine de dikkat çekti. Papa, bundan daha önemli olanın ise çalışma şartlarını insanın şerefine uygun düzeye getirmek olduğunu vurguladı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER