HaberlerDünyaPakistan ile işgalci Hindistan arasındaki çatışmada bir Pakistan askeri hayatını kaybetti

Pakistan ile işgalci Hindistan arasındaki çatışmada bir Pakistan askeri hayatını kaybetti

​Keşmir sınır hattında Pakistan ile işgalci Hindistan arasında çıkan çatışmada bir Pakistan askeri yaşamını yitirirken bir sivil de yaralandı. Pakistan'ın, Hindistan'a ait bir insansız hava aracını (İHA) düşürdüğü kaydedildi.

Pakistan ile işgalci Hindistan arasındaki çatışmada bir Pakistan askeri hayatını kaybetti

Pakistan ordusu Halkla İlişkiler Biriminin (ISPR) yaptığı açıklamada, Hindistan ordusunun Khuiratta bölgesinde ateşkes ihlalinde bulunduğu bildirildi.

Pakistan ordusunun ateşkes ihlaline cevap verdiği belirtilerek çıkan çatışmada bir Pakistan askerinin yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, 1948'den bu yana aldığı kararlarla Keşmir'in askerden arındırılmasını ve geleceğinin halkoyuyla tayin edilmesini talep ediyor.

Hindistan, halk oylamasına karşı çıkarken Pakistan, BMGK kararlarının uygulanmasını istiyor.

İLGİLİ HABERLER

Dünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısıDünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısıLibya Başbakanı Dibeybe: Deniz yetki alanları anlaşması sorunsuz sürecekLibya Başbakanı Dibeybe: Deniz yetki alanları anlaşması sorunsuz sürecekHAMAS'tan Fetih Hareketi’ne siyasi tutukluların serbest bırakılması çağrısıHAMAS'tan Fetih Hareketi’ne siyasi tutukluların serbest bırakılması çağrısıBrezilya'da Son 24 saatte 65 bin 998 yeni Covid-19 vakası tespit edildiBrezilya'da Son 24 saatte 65 bin 998 yeni Covid-19 vakası tespit edildiLatin Amerika ülkelerinde salgına bağlı ölü sayısı artmaya devam ediyorLatin Amerika ülkelerinde salgına bağlı ölü sayısı artmaya devam ediyor
SIRADAKİ HABER