HaberlerDünyaPakistan'da saldırı hazırlığındaki 3 kişi yakalandı

Pakistan'da saldırı hazırlığındaki 3 kişi yakalandı

​Pakistan polisi, İslamabad Borsası'na ve başkentteki diğer önemli hükümet tesislerine yönelik saldırı hazırlığında olan 3 kişiyi yakaladı.

Pakistan'da saldırı hazırlığındaki 3 kişi yakalandı

Pakistan Terörle Mücadele Dairesi (CTD) yaptığı açıklamada, Rawalpindi'de meydana gelen saldırıya karıştığından şüphelenilen militanların varlığına ilişkin bir istihbarat üzerine operasyon düzenlendiği belirtildi.

Düzenlenen operasyonda çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiği, şüphelilerin Rawalpindi'de 25 kişinin yaralandığı saldırıyı üstlendikleri ifade edildi.

Henüz kimlikleri açıklanmayan şüphelilerin ayrıca, ülke ekonomisine büyük zarar vermek için İslamabad Borsasına saldırmayı planladıklarını da itiraf ettikleri kaydedildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER