HaberlerDünyaPakistan'da Fransa protestosu

Pakistan'da Fransa protestosu

Tehrik-i-Lebbeyk Pakistan isimli partinin çağrısının ardından binlerce protestocu, ülkelerinin Fransa ile diplomatik bağlarını koparmasını istedi.

Pakistan'da Fransa protestosu

Fransa'da Hazreti Muhammed'e ve İslam'a yönelik hakaret içeren uygulamalara tepki gösteren Tehrik-i-Lebbeyk Pakistan partisini binlerce destekçisi, başkent İslamabad'a giden yolda protesto gösterisi düzenledi.

Polis, protestoculara izin vermezken yaşanan arbedede bazı protestocular ve polis yaralandı.

Protestocular, hükümetin Fransa ile diplomatik bağlarını koparmasını ve Fransız yetkililerin sınır dışı edilmesini istedi.

Yaklaşık 2 bin protestocunun da kentin ana girişinde kamp kurarak oturma eylemi düzenlediği belirtildi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmnuel Macron, İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunmuş, Charlie Hebdo dergisi de Hazreti Muhammed'i konu alan karikatürlere yer vermişti.

İLGİLİ HABERLER

Zaharova: ABD ile START-3 görüşmelerine başlamaya hazırızZaharova: ABD ile START-3 görüşmelerine başlamaya hazırızBelçika’da Covid-19 ile mücadele kapsamında seyahat kısıtlaması kararı alındıBelçika’da Covid-19 ile mücadele kapsamında seyahat kısıtlaması kararı alındıİspanya’da Covid-19 vaka ve can kayıplarındaki artış devam ediyorİspanya’da Covid-19 vaka ve can kayıplarındaki artış devam ediyorFransa'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 649 ölümFransa'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 649 ölümJohnson ülkesinde görülen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğini söylediJohnson ülkesinde görülen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğini söyledi
SIRADAKİ HABER