HaberlerDünyaPakistan'da Fransa protestosu

Pakistan'da Fransa protestosu

Tehrik-i-Lebbeyk Pakistan isimli partinin çağrısının ardından binlerce protestocu, ülkelerinin Fransa ile diplomatik bağlarını koparmasını istedi.

Pakistan'da Fransa protestosu

Fransa'da Hazreti Muhammed'e ve İslam'a yönelik hakaret içeren uygulamalara tepki gösteren Tehrik-i-Lebbeyk Pakistan partisini binlerce destekçisi, başkent İslamabad'a giden yolda protesto gösterisi düzenledi.

Polis, protestoculara izin vermezken yaşanan arbedede bazı protestocular ve polis yaralandı.

Protestocular, hükümetin Fransa ile diplomatik bağlarını koparmasını ve Fransız yetkililerin sınır dışı edilmesini istedi.

Yaklaşık 2 bin protestocunun da kentin ana girişinde kamp kurarak oturma eylemi düzenlediği belirtildi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmnuel Macron, İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunmuş, Charlie Hebdo dergisi de Hazreti Muhammed'i konu alan karikatürlere yer vermişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER