HaberlerDünyaPakistan Başbakanı İmran Han'dan ABD'ye İran tepkisi

Pakistan Başbakanı İmran Han'dan ABD'ye İran tepkisi

​Pakistan Başbakanı İmran Han, işgalci ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'yu İran'ı asılsız iddialarla suçlamasını eleştirdi.

Pakistan Başbakanı İmran Han'dan ABD'ye İran tepkisi

İşgalci ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, geçtiğimiz gün Ulusal Basın Kulübünde yaptığı konuşmasında "İran’ın El Kaide’nin yeni üssü olduğunu" iddia etti.

Pompeo'nun bu iddialarına tepki gösteren Pakistan Başbakanı İmran Han, "İran'a yönelik suçlamaları ve bu ülkeyi El-Kaide terör örgütü ile bağlantılı göstermeye çalışması asla inanılır gibi değildir ve uluslararası camia bu iddiaları asla kabul etmez." dedi.

İmran Han, Pompeo'nun bu sözlerini siyonist işgal rejimini hoşnut etmek üzere sarf edilen tehlikeli sözler olduğunu vurguladı.  

İLGİLİ HABERLER

İran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmedi
SIRADAKİ HABER